• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Żwirki dla kota

12 produkt(ów)

Żwirki dla kota

Jeszcze przed II wojną światową większość kotów mieszkała na zewnątrz, a ich toalety były podwórkami i ogrodami. Nieliczne koty, które mieszkały w domu załatwiały się w skrzyniach z popiołem czy piaskiem.

Później zaczęto wykorzystywać piasek do kocich kuwet, a następnie odkryto bentonit – który zrewolucjonizował rynek zoologiczny i ułatwia utrzymanie czystości w domu z kotem. Dziś rynek żwirków dla kota jest bardzo szeroki, dzięki temu można dobrać żwirek, który będzie idealny zarówno dla kota jak i dla właściciela.

Kupując kota należy zaopatrzyć się nie tylko w karmę, ale również w inne akcesoria: zabawki, drapak i oczywiście żwirek. Oferta żwirków obecnie jest bardziej rozwinięta niż jeszcze kilka lat temu, klienci mogą dokonać wyboru spośród żwirków zbrylających i żwirków nie zbrylających, żwirków o miękkiej fakturze, zapachowych i bezwonnych a także produktów, które można wrzucić do toalety, czy wyrzucić do kosza.
Ze względu na rodzaje użytego materiału do produkcji żwirku, w sklepie apetete uwzględniono standardowy podział na żwirki: bentonitowe, sodowe, kukurydziane, drewniane i silikonowe.

Żwirek dla kota z bentonitu

Żwirek dla kota bentonitowy stanowi jeden z najpopularniejszych na rynku zoologicznym. Ma charakterystyczny wygląd przypominający jasny piaseczek. Dlatego też popularnie jest określany jako piasek dla kota. Może być bezzapachowy jak i zapachowy. Taki żwirek świetnie pochłania nadmiar wilgoci. Po zalaniu cieczą formuje się w twarde grudki, które z łatwością można wyrzucić do kosza. Żwirek dla kota bentonitowy pochodzi ze skały licowej, dlatego nie należy go usuwać w toalecie, w kontakcie z wodą zamienia się w przypominającą cement maź i może powodować zapychanie rur. Dodatkowo jeśli nie jest na bieżąco usuwany z kosza może nieprzyjemnie pachnieć. Wśród żwirków bentonitowych rozróżniane są różne gramatury piasku. Małe grudki znajdą się w żwirkach typu compact.

Firmy, które produkują żwirki dla kotów wykonane z bentonitu dostępne w naszym sklepie dla kota apetete to:

Żwirek dla kota Benek producent Certech polska wyspecjalizował się w produkcji żwirków dla kotów z bentonitu, wyróżnia się szerokim wachlarzem produktów, małe i duże gramatury żwirku, różne zapachy i wielkości worków pozwolą najlepiej dobrać ofertę do potrzeb kociego klienta.

Żwirek dla kota Bazyl – żwirki wykorzystujące nanotechnologię srebra koloidalnego, to żwirki bentonitowe o działaniu przeciwbakteryjnym.

Żwirek dla kota Bentonitowy Miluś – które reprezentuje sympatyczny kot, Żwirek dla kota występuje również sprzedawany jest w różnych wariantach zapachowych: trawa, lawenda, morski.
Żwirek dla kota Bentonitowy Golden Grey – żwirek z białego bentonitu, pochodzi prosto z Kanady.

Żwirek dla kota silikonowy

Żwirek silikonowy dla kota powstaje z substancji zwanej silikatem. Z wyglądu, przypomina rozbite szkło, natomiast w dotyku plastik. Żwirki silikonowe są bardziej wydajne od żwirków bentonitowych, dodatkowo po zużyciu zmieniają kolor. Silne właściwości pochłaniania wody sprawiają, że silikatu nie wolno wrzucać do toalety. Ponieważ jest to sztuczny twór nie można go również rozrzucić w ogrodzie. Może też być szkodliwy dla zdrowia zwierzaka, który go połknie. Nie jest polecany dla kociaków, które mają tendencję do zjadania żwirku.

Firmy, które produkują ten rodzaj żwirku dostępne w sklepie apetete :

 • Bazyl* żwirki dla kota tej firmy posiadają atest posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.
 • Benek* Benek Crystal to żwirki z silikatem
 • Riga*- żwirki dla kota silikonowe Riga – specjalna konstrukcja powoduje, że granulat jest bardzo chłonny i neutralizuje przykre zapachy.
 • Sanicat* – używa materiału ilastego zwanego attapulgite jest bezpieczniejszy od silikonu, jednak strukturą mu bliżej do bentonitowych żwirków.

Żwirki drewniane dla kota

Obecnie bardzo popularny rodzaj żwirku dla kota w każdym wieku, doskonałe dla seniora, małego kota, jak i dorosłego. Dodatkowo należą do ulubionych podłoży przez koty ponieważ nie ranią łapek i nie wchodzą między opuszki. Ich zaletą jest to, że można je utylizować w toalecie, a ponadto dobrze pochłaniają zapachy i są przyjazne dla środowiska.
W naszym sklepie internetowym apetete dostępne są żwirki dla kota takiej firmy jak:
Family Cat – żwirek 100% naturalny, doskonały do kwiatków, bardzo wydajny, niezbrylający się. Nowość w sklepie apetete.

Cat’ s Best – firma produkuje żwirki ekologiczne w trzech wariantach: dla kotów długowłosych, z zielonymi granulkami odświeżającymi powietrze, w formie dużych pelletów dla kotów i innych zwierząt domowych.

 • Bazyl naturals* naturalne drewniane żwirki dla kotów.

Żwirek super Benek Pinio – w formie dużych pelletów o zapachu naturalnym , iglastym, czy cytrynowym.

Żwirki dla kotów kukurydziane

Żwirek dla kota wyprodukowany z naturalnego surowca roślinnego, bez dodatków chemicznych. Podłoża serii corncat charakteryzują dużą wydajnością, ograniczonym wynoszeniem poza kuwetę, dzielą się na zbrylające i nie . Wszystkie są biodegradowalne. W sklepie apetete dostępne następne warianty żwirków kukurydzianych

 • Żwirek Super Benek Corn Golden
 • Żwirek Super Benek Corn Cat
 • Żwirek Super Benek Corn Cat Morski
 • Żwirek Super Benek Corn Cat Owoce Tropikalne

Żwirek sodowy dla kotów

W sklepie apetete dostępne również żwirki sodowe – Sanicat i Easy Clean to żwirki w formie białego proszku. Super Plus to żwirek jakościowy, który sprawi że Twój kot poczuje się jak w królewskiej łaźni, jego biały proszek nie przylega do łapek, za to doskonale pochłania wszystkie zapachy zapewniając idealnie, higieniczne warunki. Ze względu na swoją naturalność jest w pełni akceptowany przez koty. Jest to żwirek niezbrylający, bezpieczny dla naturalnego środowiska. Można go usuwać w toalecie, jest też biodegradowalny!