• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Przysmaki treningowe dla psa

8 produkt(ów)

Jak pozytywnie zwiększyć motywację psa do ćwiczeń

Przysmaki treningowe dla psa dostępne w naszym sklepie dla zwierząt apetete pozwolą ci wychować mądrego i grzecznego psa. Dzięki odpowiednio dobranym przysmakom z wysoką smakowitością i aromatem pies zyska dodatkową motywację do ćwiczeń.

Jak wybrać przysmak dla psa na treningi

Dobry przysmak treningowy dla psa powinien spełniać kilka podstawowych kryteriów. Pierwszym z nich jest odpowiedni smak, warto zauważyć że nie ma jednego smaku odpowiedniego dla wszystkich psów. Tutaj wszystko zależy od preferencji naszego pupila. Niektóre psy preferują przysmaki o smaku ryby, inne ich unikają, za to zrobią wszystko za przysmak z dziczyzną. W celu dobrania idealnego przysmaku proponujemy skorzystać z filtrów. Szeroka oferta produktów pozwala sprostać wymaganiom wszystkich psów.

Dlaczego tak ważne jest dobranie odpowiedniego smaku

Tak samo jak my, nasze psy potrzebują motywacji. Jeśli nagroda dla psa będzie bardzo smaczna szybko zobaczymy efekty naszej pracy. Ponieważ pies będzie chętnie wykonywał polecenie jeśli za każde poprawne wykonanie dostanie kawałek pysznego ciastka. Drugą ważną kwestią przy doborze przysmaków treningowych jest ich gramatura oraz tekstura. Podczas tresury psa nie powinniśmy używać przysmaków dla psa, które wymagają długiego żucia, czy gryzienia. Zbyt twardy przysmak wydłuża przerwy pomiędzy ćwiczeniami, co bardzo utrudnia szkolenie – pamiętamy, że pies uczy się na zasadzie warunkowania klasycznego. Dobre zachowanie = nagroda, złe zachowanie – brak nagrody. Jeśli po pierwszym ćwiczeniu dostanie przysmak, który będzie jadł przez kolejne 5 minut może zapomnieć jakie zachowanie było prawidłowe. Ponadto, ze zakładając że nasz pies jest inteligentny i dobrze kojarzy wiedzmy, że po takiej uczcie może stwierdzić, że się najadł i nie będzie chciał dalej trenować. Najedzony pies nie jest dobrym uczniem. Dlatego zasada doboru przysmaków jest następująca: przysmaki o dużej gramaturze, gryzaki wymagające gryzienia i żucia podajemy psu po skończonym treningu. Taka forma nagrody sprawdza się również przy ćwiczeniu komend statycznych np: siad, czy leżeć, na miejsce. Żucie przysmaków działa na psa relaksująco, dlatego warto podawać twarde gryzaki wtedy kiedy potrzebujemy chwili dla siebie, albo chcemy aby pies się uspokoił czy wyciszył, np: podczas wizyty w gościach, czy odpoczynku w klatce kennelowej. Powracając do prawidłowego rozmiaru przysmaku – polecamy przyjąć zasadę, że przysmak szkoleniowy musi być mały, kruchy i łatwy do podzielenia. Łatwość poćwiartowania przysmaku jest dość istotna ponieważ podczas szkolenia często, nawet te najmniejsze przysmaki dzielimy na jeszcze mniejsze kawałki, by wydłużyć czas treningu. Jeśli pies naje się podczas pierwszych 3 minut szkolenia wiedzmy, że nie będzie chciał dalej ćwiczyć.Trzecią ważną kwestią przy doborze przysmaków jest sprawdzenie ich kaloryczności. Jest to istotne z tego względu, że podczas jednej sesji treningowej wydajemy ich naprawdę dużo. Jeśli przysmaki będą bardzo tłuste w krótkim czasie nasz pies stanie się otyłą kulką i nici z dalszego szkolenia.

Przysmaki treningowe bezzbożowe a gluten free jaka jest różnica

Ponieważ coraz więcej jest przypadków alergii u psów polecamy zwracanie uwagi na składy. Obecnie psy najczęściej mają alergię na różnego rodzaju mięso, ryby a także gluten. Zniesławiony gluten to inaczej pszenica, wobec tego w przysmakach dla psów z alergią pokarmową unikamy zbóż, a także pszenicy. Warto zauważyć, że często produkty oznaczone jako gluten free to również pszeniczne przysmak,i zawierające zamiennie – kukurydzę. Składnik ten nie zawiera glutenu, natomiast ma właściwości anty żywieniowe, i również jest przyczyną alergii, niestrawności pokarmowych. Ponadto kukurydza jest produktem najbardziej modyfikowanym genetycznie, co również przyczynia się do pogorszenia odporności naszego psa. Jednak producenci karm dla zwierząt, jak również produktów dla ludzi często ukrywają ten fakt, mydląc konsumentom oczy napisem “gluten free”.
Unikajmy produktów gluten free z kukurydzą – zwłaszcza jeśli nasz pies:

 • jest zwierzęciem osłabiony
 • z alergią pokarmową
 • z nietolerancją pokarmową
 • lękliwym – naukowo potwierdzono, że kukurydza zawiera związki, które obniżają samopoczucie naszego pupila

Lepszym rozwiązaniem są przysmaki dla psów bezzbożowe, takie które zawierają: tylko: warzywa, owoce i mięso i brązowy ryż.

Oferta przysmaków treningów w sklepie zoologicznym

W naszym sklepie zoologicznym dla psa stawiamy na jakość oferowanych produktów, dlatego znajdziesz przysmaki treningowe najlepszych producentów: Natures Menu, Chewies, Perrito czy Brit Let’s bite. a także przysmaki polskie jak Maced – przysmaki treningowe Maced od kilku lat wygrywają konkursy w plebiscycie Top For Dog za najlepszy przysmak treningowy dla psa.