• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Kości i gryzaki dla psa

1-30 of 121

Kości i gryzaki dla psa

Kości i gryzaki dla psa to najchętniej wybierana przekąska dla pupila. Bogaty asortyment naszego sklepu apetete pozwoli na dobranie produktu wedle potrzeby Twojego psa. Wśród gryzaków niezwykłą popularnością cieszą się te naturalne. Ich zaletą jest to, że dokładnie podczas gryzienia niwelują kamień nazębny. Po drugie, nie wymagają od właścicieli specjalnej zabawy z psem, aby do nich się przekonał. Psy potrafią wręcz oszaleć na punkcie twardej suszonej szynki, wysuszonych świńskich uszu, poroży, wędzonych kości czy żwaczy. Tempo zjadania takich przysmaków naturalnych jest dużo większe– im większy i silniejszy pies, tym gryzak na krócej starcza. Dlatego warto zaopatrzyć się w większą ilość. W naszym sklepie znajdziesz zarówno małe opakowania po 2 szt. jak i produkty na kilogramy, które starczą na dłużej i co najważniejsze są tańsze od pojedynczych sztuk.

Czy można psu podawać kości

Nigdy nie powinno się podawać psu gotowanych kości, które są kruche i łatwo dzielą się na ostre kawałki. Te ostre części przechodząc przez przewód żołądkowo – jelitowy mogą poranić ścianki jelita i doprowadzić do ich perforacji. z tego powodu lekarza weterynarii wręcz zabraniają podawanie gotowanych kostek, lepsze od nich są surowe kości albo takie zakupione w sklepie zoologicznym. Przebadane i opracowane pod kątem poszczególnych ras psów. Teraz kości można dobrać pod kątem rozmiaru psa. W naszym sklepie apetete znajdziesz zarówno gryzaki jak i kości w małych, dużych i średnich gramaturach. Pamiętaj, że dobrze dobrana kość powinna być wielkości głowy naszego psa. Dzięki temu zwierzę będzie obgryzało sobie powoli taką kość, co zmniejszy szansę ewentualnego zadławienia.
Regularne podawanie kości – raz na tydzień/ miesiąc pomoże zadbać o higienę jamy ustnej Twojego psa. Podczas żucia wydobywa się ślina, która pomaga wiązać wapń i hamuje rozwój szkodliwych bakterii w jamie ustnej.

W jakim wieku pies powinien dostawać kości

Pomimo wielu zalet wynikających z podawania kości – nie każdy pies powinien je dostawać.. Niektóre rodzaje kości, zwłaszcza te ze szpikiem mogą być przyczyną zatwardzeń. Kości ze szpikiem mają dużo wartości odżywczych – doskonale wzmacniają zęby i kości psa – to przecież naturalne źródło wapnia i chondroityny. Mają również swoje wady. Szpik nie zostaje do końca strawiony zatykając ściany jelita, przez co pies nie przyzwyczajony do trawienia kości może mieć problemy przy wypróżnianiu. Przyjęło się, aby starszym psom, to znaczy po ukończeniu 5 roku życia lepiej w ogóle nie dawać takich przysmaków do zabawy, gryzienia. Zdecydowanie bezpieczniejsze są przekąski bez szpiku takie jak na przykład: żwacze, płuca, suszona wątroba, itp.

Rodzaje kości dla psa

Kości prasowane dla psa kości prasowane to kawałki skóry wołowej zaprasowane na kształt kości. Ich sposób przyrządzenia różni się między sobą – mogą być wędzone, z dodatkiem chlorofilu, mięty czy wapnia, suszone na gorąco czy zimnym powietrzem.

Kości wiązane dla psa dużo większym powodzeniem od kości prasowanych cieszą się kości wiązane, których struktura wymaga od psa dłuższego gryzienia i żucia. Lepiej czyszczą zęby i masują dziąsła. Kości wiązane są bezpieczne zarówno dla szczeniąt jak i dorosłych psów. W ofercie naszego sklepu znajdą się zarówno kości prasowane, naturalne, jak i wiązane, w kształcie piłek, butów.

Naturalne gryzaki dla psów

W sklepie apetete oferujemy szeroki asortyment wysokiej jakości naturalnych gryzaków i przysmaków dla psów. Wszystkie produkty firmy Maced, Vector-Food, Pro zoo, Arami są w 100% naturalne i zdrowe . Naturalne gryzaki mogą służyć jako nagroda dla psa, aport a także jako uzupełnienie posiłku. Wszystkie gryzaki zawierają składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu psa, będące naturalnym źródłem białka, witamin i minerałów.