• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karmy mokre dla kota

1-30 of 44

Mokra karma dla kota – sposób na nawodnienie kota

Mokra karma dla kota stanowi bezpieczne źródło wody, co jest istotne zważywszy na pustelniczą naturę kotów. Podawanie mokrej karmy dla kotów jest dobrym sposobem na przemycenie płynów do jego menu dlatego, że koty na wolności czerpią wodę wraz z pożywieniem i trudno jest namówić kota do wypicia jej z miski. Koty nie odczuwają pragnienia jak inne zwierzęta i nie zmienia tej niechęci do picia wody również podawanie im suchej karmy dla kota. Co przy długotrwałym żywieniu wyłącznie suchą karmą może przyczynić się do rozwoju chorób nerek czy ogólnych problemów z układem moczowym kota. Wówczas, aby zapobiec odwodnieniu proponuje się zastosowanie diety mieszanej tzw. sucha + mokra karma. Również zalecane jest podawanie wody w formie zabawy. Np.: w postaci fontanny dla kota, znajdziesz ją w naszym sklepie online apetete.

Mokra karma dla kota zalety

Mokra karma dla kota jest bezpieczna i zapewnia odpowiednie nawilżenie ponieważ zawiera do 75% wody a przeciętny kot, który spożywa tylko suche jedzenie, musi wypijać kilka porcji wody dziennie, aby uzupełnić jej braki w pożywieniu. Ponadto szeroko dostępna karma sucha dla kota może zawierać zbyt wysoki procent węglowodanów. Natomiast koty powinny otrzymywać przede wszystkim mięsne produkty. W naturze węglowodany stanowią zaledwie 3-5 procent porcji żywnościowej i są one pozyskane głównie w postaci trawionej materii roślinnej z żołądka ofiar.

Jak zachęcić kota do jedzenia mokrej karmy

Jeśli twój kot nie chce jeść mokrej karmy dla kota – podgrzej ją. Koty preferują ciepłe posiłki ponieważ są dużo bardziej aromatyczne – uwaga, aby nie były gorące. Ewentualnie by zachęcić kota do jedzenia można pokruszyć smakołyk i posypać nim nową karmę mokrą. W sklepie apetete.pl znajdziesz pełen wachlarz smakołyków dla kotów – od dropsów po pasty dla kota.

Pamiętaj: Jeśli dieta twojego kota składa się wyłącznie z karmienia na sucho i chcesz przejść na dietę mokrą, stopniowo zmniejszaj ilość karmienia, tak aby twój kotek okresowo opróżniał miskę.

Jakie są rodzaje karmy mokrej dla kota

Karmy mokre dla kotów występują w puszkach, saszetkach, na tackach, a także w formie pasztetów, musów, czy kawałków mięs. Koci klient może również wybrać czy jego pokarm ma być zmielony na pastę, czy podany w soczystej galaretce. Dokładna wyszukiwarka produktów na stronie sklepu zoologicznego apetete pozwoli dobrać odpowiedni produkt do potrzeb Twojego mruczącego towarzysza.

W sklepie apetete rozumiemy jak ważne jest odpowiednie żywienie kota. Dobra karma decyduje o jego stanie zdrowia dlatego proponujemy tylko sprawdzone produkty przetestowane wewnętrznie przez naszych kocich doradców. Dlatego w ofercie znajdziesz polecane firmy takie jak: Catz Fine Food, Animonda, Fish4Cat, Naturea, Miamor, Schesir, Dolina Noteci, Natural Taste.