• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Drapaki, tunele dla kota

1 produkt(ów)

Drapaki, tunele dla kota

Wybór najlepszego drapaka dla kota może być trudnym przedsięwzięciem. Zdarza się, że kupujemy drapak, który zupełnie nie interesuje naszego kota. W naszym sklepie apetete nie tylko sprzedajemy ciekawe drapaki dla kotów, ale również doradzamy, dzięki naszym radom zakupisz drapak który zostanie w pełni zaakceptowany przez Twojego kota.

W tym dziale znajdziesz różne rodzaje drapaków dla kota: drapaki sizalowe, małe, wysokie, drapaki z budką dla kota, drapaki z podestem, drapaki kartonowe, słupki, oraz tunele do zabaw.

Drapaki dla kota jak dobrać odpowiedni

Jednym z błędów, jaki właściciele popełniają kupując drapak dla kota jest kupowanie go pod swoje dyktando. Tymczasem to nie opiekunowi ma się podobać drapak, a naszemu kotu. Przedstawiamy najważniejsze cechy, które powinien spełnić idealny drapak dla kota:

 • odpowiednia wysokość drapaka dotowana do umiejętności i wielkości kota
 • stabilność drapaczki
 • powierzchnie pionowe i poziome do drapania
 • różnorodność powierzchni użytkowych

Słupek do drapania powinien być wystarczająco wysoki tak by kot stanął na dwóch łapach. Jeśli kot do użycia drapaka musi przykucnąć, drapak nie spełni swoich wszystkich funkcji. Odpowiedni dobrany drapak dla kota nie tylko dba o higienę pazurków, jest miejscem do zostawiania zapachów ale przede wszystkim ma za zadanie dbać o mięśnie i elastyczność ciała Twojego kociaka. Takie rozciąganie podczas drapania wpływa korzystnie na mięśnie łap i kręgosłupa, dzięki ćwiczeniom Twój kot będzie utrzymywał się w dobrej formie. Równie ważne jest przy zakupie drapaka sprawdzenie jego stabilności. Jeśli słupek się chwieje, twój kot go nie użyje. Jest to jeden z powodów, dla których koty uwielbiają drapać kanapy i krzesła ponieważ meble te są niezwykle stabilne. Na wolności drzewa są preferowanymi powierzchniami do drapania, więc możesz zrozumieć, dlaczego koty szukają nieruchliwego obiektu. Niestabilny drapak może się przewrócić i spaść na twojego kota. Możesz być pewien, że jeśli twój kot przewróci drapak, w przyszłości będzie go unikał. Co do drapaka to im wyższy drapak tym jego stabilizacja musi być lepsza. Koty mogą zostać zranione przez duży, niestabilny drapak spadający na nie. Na co jeszcze należy zwracać uwagę przy zakupie drapaku dla kota? Drugim ważnym elementem jest sam materiał z którego wykonano drapak? Patrząc na drapaki dla kotów, znajdziesz oszałamiający zestaw materiałów w naszym sklepie apetete. Wiele z nich zaprojektowano tak, aby były atrakcyjne nie tylko dla kotów ale również dla opiekunów. Ponieważ koty preferują solidny materiał, który będzie łatwo strzępił się pod ich pazurami. W naturze koty lubią oznaczać swoje terytorium długimi rysami. Czy kiedykolwiek widziałeś jak Twój kot strzępił karton albo papier? Koty lubią też towarzyszący im głośny hałas podczas drapania. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz również drapaki idealne dla kociaków – bardzo bezpieczne drapaki kartonowe. Taka zabawka może służyć jako legowisko, gryzak a także kryjówka dla kota. Koty uwielbiają drapaki kartonowe, co widać po rosnącej popularności tych zabawek.

Drapaki maty dostępne w sklepie apetete są specjalnie zaprojektowane dla kotów, nie przypominają domowego dywanu, dzięki temu kot nie pomyli drapaczki z dywanem. Maty leżące to świetne rozwiązanie dla kotów starszych, które już z jakiś powodów nie mają możliwości skakania po drapakach. Ponadto taka leżąca mata daje kotu okazję do pełnego rozciągnięcia mięśni, wobec tego powinna się znaleźć na wyposażeniu każdego kota.

Drapaki sizalowe dla kota to świetna powierzchnia do drapania. Materiał sizalowy jest wytrzymały a także świetnie zachowuje się pod pazurami kota i dlatego koty lubią go niszczyć. Sizalowe drapaki są bezpieczne, ponieważ kot z łatwością może wyciągnąć z nich pazury, a mimo to uzyskać dobrą przyczepność. Faktura i wytrzymałość są świetne dla łap i szponów kotka. Dodatkowo podczas drapania kot robi więcej hałasu co jest dla niego niezwykle satysfakcjonujące.

Drapaki leżące i stojące dla kota Prawdopodobnie zauważyłeś, że koty lubią się rozciągać i drapać w pionie, na przykład na ramionach sof i na drzwiach. Lubią też drapać w poziomie, tak jak podczas chwytania powierzchni dywanu. Dlatego też polecamy zakup różnych drapaków: zarówno wiszących, stojących jak i leżących sprzedawanych w sklepie apetete jako maty dla kota. Najlepszym rozwiązaniem dla kotów jest posiadanie kilku drapaków o różnej fakturze, zarówno sizalowych jak i drewnianych.

Drapaki z budką i drapaki z podestem. Zapewnienie wielofunkcyjnej powierzchni do drapania, która działa również jako budka czy podest z którego kotek może badać swoje otoczenie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, to świetny pomysł.

Dobry, solidny, pokryty sizalem słupek na którym umieszczony jest podest albo domek w którym kot będzie mógł się zrelaksować, nie tylko zadowoli kota, ale także pomoże chronić nasze meble.

W naturze koty lubią siadać na drzewach, które uprzednio oznaczyły, dlatego jeśli nie zapewni im się takiej możliwości oznaczania swoich zabawek, zrobią to z naszymi meblami. Koty to niezwykle terytorialne zwierzęta, a na powierzchni łap znajdują się liczne feromony, które podczas drapania pozostawiają zapachową wizytówkę. Zapach ma działać odstraszająco na inne koty.

Tunele dla kotów

Wszystkie koty uwielbiają zabawy w chowanego, zabawki takie jak tunele dają kotom możliwość nieograniczonej wariacji tej popularnej, dziecięcej zabawy. W naszym sklepie znajdziesz proste tunele, tunele szeleszczące oraz tunele rozwinięte, np. posiadające trzy odnogi.

W apetete nie tylko drapaki dla kotów

W sklepie apetete znajdziesz drapaki sizalowe w kształcie słupków, na podstawie, drapaki z budką, oraz wysokie drapaki – takie place zabaw dla kotów. Sprawdź co zmieści się do Twojego mieszkania i będzie najlepsze dla Twojego kota. Dokładnie przeanalizuj zakup, nie kupuj drapaka zbyt małego dla kota, który jest zwinny bo będzie się nudził, albo go po prostu będzie omijał szerokim łukiem. Poza wygodnymi drapakami oferujemy również torby i pojemniki do przewozu niezbędne w codziennej opiece nad pupilem. W sklepie internetowym apetete znajdą Państwo: specjalistyczne karmy weterynaryjne, akcesoria do higieny np. kuwety, preparaty lecznicze, suplementy, obroże, szelki, smycze, miski, zabawki, karmy suche i mokre. W apetete łączymy doskonałą jakość produktów i ich dobrą ceną. Z naszą gamą produktów przeznaczonych dla kota z łatwością zadbasz o zdrowie i kondycję Waszego pupila.