• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Drapaki wieszane dla kota

1 produkt(ów)

Wiszące drapaki dla kotów

Wspaniałe, ekonomiczne drapaki do wieszania dla kotów dostępne w naszym sklepie apetete od najlepszych producentów Trixie, Ferplast. W tym dziale proponujemy rozwiązanie podstawowe, które jest doskonałym wyjściem dla opiekunów którzy nie mogą zapewnić kotu większych powierzchni do drapania.

Dlaczego potrzebuje drapaka dla kota

Drapak dla kota to podstawowe wyposażenie. Opiekun poza zapewnieniu kotu jedzenia, kuwety i żwirku musi dać kociakowi zabawki oraz drapaki. Drapaki zabezpieczą nasze meble przed niechcianymi znaczeniami. Kot jest zwierzęciem terytorialnym to znaczy, że lubi oznaczyć swoje miejsce. Koty niekastrowane znaczą poprzez strzykanie czyli obsikiwanie miejsc, oraz właśnie poprzez drapanie. Na powierzchni łap każdego kota znajdują się liczne receptory zapachowe, które podczas drapania są uwalniane. To tak jakby kot w pazurkach miał marker, którym znaczy swoje miejsce. Ponadto drapanie pozwala im na higienę pazurków, drapak dla kota działa jak pilnik – zdziera zużytą część pazurka odsłaniając nową. Ponadto odpowiednio wysoko zawieszony drapak pozwala kotu na wyciągnięcie się co jest dla nich swoistym ćwiczeniem rozciągającym mięsnie. Dzięki temu kot na dłużej zachowa swoją elastyczność i zwinność. Dlaczego? Każdy kto ćwiczy wie jak ważne dla wyglądu i zdrowia jest rozciąganie. Ćwiczenia rozciągające zapewniają odpowiednią ruchomość stawów. Zwiększa się elastyczność i rozciągliwość mięśni, powięzi i ścięgien. Dlatego, że do układu mięśniowego dostarczonych jest więcej substancji odżywczych i tlenu, dzięki zwiększeniu ukrwienia. Wywołanemu na skutek takich ćwiczeń. Ponadto rozciąganie pomaga w niwelowaniu skutków wywołanych przez kwas mlekowy dlatego jest niezbędne po treningach, których kot ma na codzień dostatecznie dużo. Kot jest aktywnym zwierzęciem, skacze i biega w pogoni za piłką, myszką wobec tego takie ćwiczenia są dla niego bardzo wskazane.

Dlaczego warto kupić drapak wiszący dla kota?

Z punkt widzenia opiekuna kota drapak wiszący jest najwygodniejszą formą zabawki dla kota. Jest bardzo praktyczny ponieważ zajmuje mało miejsca. Dzięki czemu łatwo znaleźć dla nich miejsce w naprawdę małym mieszkaniu. Trzeba jednak wywiercić dziury w ścianie lub w meblach. Jednak zamontowanie go na odpowiedniej wysokości: na ścianie lub na meblach gwarantuje sukces wychowawczy. W naszym sklepie nie posiadamy drapaków z pętelkami ponieważ taki rodzaj zawieszenia drapaka może wywołać u kotów efekt odwrotny. Bujający się na wszystkie strony drapak będzie kota denerwował i zniechęci do korzystania, przez co szybko przerzuci się na nasze meble, które zapewnią mu stabilną powierzchnie do niszczenia.
Dlatego by drapak wiszący spełniał swoją podstawową funkcję musimy go solidnie przykręcić dwoma śrubami. W sklepie zoologicznym apetete dostępne są dwa rodzaje zawieszanych drapaków.

 • deska owijana sizalowym sznurkiem
 • mata sizalowa w kształcie kota

Wybierz drapak, który najlepiej odpowiada Tobie i zapewni rozrywkę i ćwiczenia dla Twojego kota.

Oferta sklepu apetete

W ofercie apetete znajdziesz drapaki do zawieszenia na meblach, a także na ścianie. Podłużne deski zawieszone odpowiednio wysoko zapewnią kotu ćwiczenia rozciągające. Jeśli kot nie interesuje się takim rodzajem drapaka możesz to w łatwy sposób zmienić. Można spryskać powierzchnię drapaczki specjalnym feromonem albo walerianą, czy kocimiętką. Wówczas jest pewne, że kot zainteresuję się nową zabawką. W naszym dziale znajdziesz również wspominane feromony, skorzystaj z nich i ciesz się widokiem zrelaksowanego i szczęśliwego kota.
W sklepie dla kota proponujemy drapaki do przywiercenia do ściany, a także do kanapy czy nogi stołu. Również znajdziesz drapak ze wzorem kota, który będzie ładnie prezentował się w Twoim domu.