• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla psa

1-30 of 96

Jak żywić psa

W sklepie zoologicznym apetete proponujemy Ci kilka wariantów żywienia psów, do wyboru są karmy suche i mokre dla psa, z podziałem na wiek, rasę i wielkość psa. W podziale uwzględniliśmy również takie cechy jak smak karmy, a także przewlekłe choroby
Wiemy jak ważne jest żywienie Twojego pupila dla jego zdrowia i kondycji, dlatego korzystamy w naszym sklepie tylko ze sprawdzonych źródeł i najlepszych producentów.
Wśród oferty firmy znajdziesz najlepsze karmy suche, zbożowe jak i bezzbożowe, z wysoką zawartością mięsa dla zdrowych psów, oraz z obniżoną proporcją białek dla psów z problemami. Wszystko czego tylko potrzebujesz zebraliśmy w jednym miejscu.
Dla ułatwienia stworzyliśmy kategorię produktów z podziałem na: karmy suche dla psa, karmy mokre dla psa, karmy weterynaryjne, z podziałem na wiek, wagę i producenta.

Podział karmy dla psa

Karmy suche dla psa w tym dziale znajdziesz wszystkie suche karmy dla psa, wszystkich producentów ustawionych w kolejności alfabetycznej od Acana do Trovetu. Suche karmy dla psa stanowią ponad 70% jego diety. Nie ma co ukrywać, że to najczęściej wybierany sposób żywienia domowego pupila. Za stosowaniem suchych karm przemawia wiele zalet. Po pierwsze są proste do podania, ich przechowywanie również nie sprawia większych problemów. Po otwarciu właściciel może zostawić suchą karmę w oryginalnym opakowaniu i zabezpieczyć ją przed wietrzeniem specjalnym klipsem, albo przesypać jej zawartość do hermetycznego wiaderka na karmę. Szeroką ofertę tego typu akcesoriów prezentuje znana z naszej kuchni firma Curver, której produkty również znajdziecie w naszym sklepie dla psa – apetete. Przy stosowaniu suchej karmy dla psa ważne jest zapewnienie zwierzakowi stałego dostępu do świeżej, pitnej wody. Sucha karma ma do siebie, że procentowo zawiera bardzo mało wody, wobec tego psu po niej chce się bardziej pić. Jej inną zaletą jest to, że pozwala zadbać o zęby. Temat profilaktyki stomatologicznej u psów jest często bagatelizowany, co weryfikuje problemy trawienne i zdrowotne w przyszłości. Od chorób zębów rozpoczynają się inne dolegliwości. Z tego względu właściciel powinien odpowiednio dobierać karmę do wielkości szczęk psa. Zbyt małe chrupki nie spełnią swojej funkcji ścieralnej, zbyt duże zniechęcą psa do jedzenia w ogóle. Dlatego w sklepie apetete dokonaliśmy podziału suchej karmy na małe psy, średnie, duże i olbrzymie. Dzięki temu możesz dobrać karmę dla psa w taki sposób, że zadbasz o jego zęby. Na koniec dodamy, że zaletą suchej karmy jest fakt, że jest bezpieczna dla żołądka psa. Mięso poddane zostało wielokrotnej obróbce termicznej, wobec tego nie ma zagrożenia wynikającego z nieodpowiedniego przetworzenia produktu. Obecnie panuje moda na karmienie psy surowym mięsem, co przyczynia się do zwiększenia liczby psów zarobaczonych np.: kampylobakteriozą. W przypadku suchej karmy, odpowiednio przechowywanej takie zagrożenie jest niemożliwe.

Karmy mokre dla psa ta kategoria jest przeznaczona dla zwierząt, które preferują mokre jedzenie z puszki, albo saszetki. Również na ułatwienia została przedstawiona w kolejności alfabetycznej od Animondy mokrej karmy dla psa, przez Dolinę Noteci do Wolfsbluta wysoko białkowej karmy dla psa, z dużą zawartością świeżego mięsa. Ogólnie zaletą mokrej karmy jest jej wyższa smakowitość. Dużo chętniej psy jedzą mokrą karmę nawet słabszej jakości niż najlepsze suche chrupki. Dla zdrowia psa a dokładnie zdrowia jego nerek i układu moczowego, zaleca się podawanie mokrej karmy dla psa. Niezależnie czy wybierzemy karmę mokrą w saszetce, w puszcze, czy batonie – dostarczymy psu odpowiedniej ilości smacznego i lekkostrawnego posiłku. W celu sprostania wymaganiom żywieniowym psów, zaleca się przed zakupem karmy sprawdzenie jej zawartości mięsa. Odpowiednio mięsna karma zawiera około 50% świeżego mięsa i jego podrobów. Produkty, które mają zapis na etykiecie 4% mięsa, pochodzą z gorszego sortu i zalecane jest ich sporadyczne stosowanie w celu np.: dosmaczenia karmy. Jednak na dłuższą mętę stosowanie ich może przyczynić się do niedożywienia psa. Nie zawierają one wszystkich aminokwasów, których pies jako potomek wilka – wymaga w swojej diecie. Z tego względu w naszym sklepie apetete proponujemy karmy mokre dla psa z wysoką zawartością mięsa, bezzbożowe. W naszej ofercie znajdziecie karmy najlepszych producentów takich jak: Brit, Animonda, Applaws, Dolina Noteci, Rinti, Taste of the Wild, Wolfsblut a także DogzFineFood.
Karmy weterynaryjne dla psa czasem psy chorują na przewlekłe choroby, wówczas weterynarz zaleca skorzystanie z gotowych rozwiązań żywieniowych dla psów, w tej kategorii znajdziesz wszystkie karmy weterynaryjne od czołowych producentów, zaczynając od Royal Canin, Purina, Eukanuba, a kończąc na mniej znanych takich jak Farmina czy Trovet. Jeśli Twój pies musi być na specjalistycznej diecie to lepszej oferty nie znajdziesz.

Dieta psa jest zależna od jego wieku, rasy, a także aktywności

Karmy według wieku psa Kategoria stworzona w oparciu o specjalistyczną wiedzę. Psy w czasie całego życia wykazują inne zróżnicowane żywieniowe, które jest zależne od ich etapu wzrostu. Szczenię w pierwszym okresie wymaga diety wysoko białkowej, ponadto łaknie witamin i substancji wzmacniających kości. Ponadto ilość białka i soli mineralnych w diecie psa jest zależna od jego etapu rozwoju. Dzięki gotowym rozwiązaniom żywieniowym właściciel psa nie musi zastanawiać się czy jego pies otrzymuje odpowiednio zbilansowaną dietę. Pełno porcjowe karmy dla szczeniąt są przeznaczone dla pierwszej fazy wzrostu, zaś karmy dla seniora chronią przed chorobami i wzmacniają odporność. Łatwo je znajdziesz w naszym sklepie apetete ponieważ podzieliśmy karmy ze względu na wiek. Uwzględniliśmy trzy najważniejsze etapy w życiu psa: Rozwój oraz karmienie. Zazwyczaj karmy dla szczeniąt są odpowiednie dla suczek w ciąży oraz tych karmiących. Następnym etapem jest okres dorosłości, tutaj ilość wymaganych kalorii jest zależna od wielu czynników: rasy, wagi psa, a także jego aktywności, co również uwzględniliśmy w naszym podziale.

Wybieraj mądrze kupując w naszym sklepie zyskujesz zdrowie swojego psa

W naszym sklepie apetete zatrudniamy specjalistów żywieniowych, techników weterynarii i pasjonatów, dla których dobro Twojego psa jest najwyższą wartością. Dlatego edukujemy jak czytać etykiety na karmach dla psów, czego unikać w diecie psa, odpowiadamy na pytanie czy pies potrzebuje w swojej diecie zbóż, oraz czy surowe mięso dla psa to dobry przysmak? Edukujemy poprzez rzetelne opisy produktów, a to o czym nie wspomnieliśmy można doczytać na naszym blogu apetete.