• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Legowiska dla małego psa

5 produkt(ów)

Dlaczego pies powinien mieć legowisko

Legowiska dla psów to ważna część wyposażenia, choć dla psa najlepiej aby mógł spać obok właściciela w jego łóżku. Korzyści ze wspólnego snu z psem jest wiele, między innymi psy obniżają ciśnienie krwi, niwelują stany lękowe, są doskonałym lekiem na depresje i wszelkiego rodzaju zaburzenia. Obecność psa u boku daje podświadome poczucie bezpieczeństwa. Sypiając w towarzystwie psa budzimy się w pozytywnym nastroju. Tych korzyści można wymieniać jeszcze wiele, ale pomimo wszystko nawet, jeśli pies śpi z nami w łóżku warto by miał swoje miejsce w domu w postaci swojego, psiego legowiska. W tym dziale przedstawiamy legowiska dla małych psów.

Legowisko dla psa to nie tylko łóżko

Legowisko dla psa to nie tylko miejsce odpoczynku czy spania, to przede wszystkim jego własny kącik odpoczynku i zabawy. Legowisko dla psa to niepodważalna strefa komfortu i bezpieczny azyl. Odpowiednio dobrane zapewni psu azyl wtedy kiedy będzie chciał się schować, bo np: przestraszy się, albo będzie chciał w spokoju zjeść swoją kostkę. Również za zakupem legowiska dla psa przemawia kwestia jego wychowania. Zdecydowanie łatwiej jest zapanować nad rozbrykanym psem kiedy można go odesłać na miejsce. Przydatna komenda podczas wizyty gości, lub kiedy musimy popracować z domu.

Małe rasy psów a legowisko jak dobrać posłanie dla psa

Małe rasy psów najczęściej towarzyszą właścicielowi we wszystkich czynnościach. Z małym psem można spać, jeść i bawić się. Ze względu na swoje czasem mikroskopijne rozmiary mieszczą się do torebki i w ten sposób poznają świat i wychodzą na spacery. Jak takiemu małemu przyjacielowi zapewnić komfortowe warunki odpoczynku? Najlepiej poznając jego potrzeby, dlatego poniżej prezentujemy najpopularniejsze rasy małych psów i podpowiadamy jak dobrać dla nich legowisko.

Do małych psów zaliczamy rasy, których waga nie przekracza 10kg w dorosłym życiu. Najpopularniejsze małe rasy psów to:

 • Jamniki popularna rasa psów, wyróżnia je inteligencja oraz przyjazne usposobienie. Jamniki to jednak przede wszystkim norowce, a to oznacza że najlepsze legowisko dla jamnika zapewni mu schronienie. Polecamy budki dla psów w których pies może się schować i pobyć chwile sam.
 • Mopsy, Buldogi nierzadko niedoświadczeni miłośnicy psów mylą te rasy ze sobą. Te dwie rasy nie są do siebie podobne, jednak ich wspólną cechą jest potrzeba kontaktu z człowiekiem oraz predyspozycje do chorób oczu i alergii. Dlatego legowisko dla mopsa, czy buldoga powinno być odkryte, może być to mata dla psa, kocyk dla psa, czy legowisko ponton, albo kanapa. W sklepie apetete dla małych psów mamy szeroki wybór legowisk. Szczególnie polecamy polskiego producenta legowisk dla małych psów Cozy Dog, która szyje eleganckie posłania. Wyglądem przypominają kanapy z najekskluzywniejszych salonów, a do tego są naprawdę wygodne. Dzięki dodatkowej poduszce pies chętnie zejdzie z kanapy czy fotela by poleżeć na swoim posłaniu.
 • Chihuahua, Pinczery miniaturowe, Papillon to mikro pieski znane z delikatnej budowy i braku podszerstka, dlatego mogą marznąc. Zwłaszcza że podczas snu ta temperatura nieco spada. Idealne legowisko dla mikro pieska powinno być przytulne i ciepłe, nie może być za twarde bo pies nie będzie chciał na nim przebywać. Jeśli nasze legowisko dla małego psa nie ma ocieplenia, połóżmy na nim kocyk, czy poduszkę.
 • Yorkshire terrier, Maltańczyk, Pekińczyk, Shih – Tzu to rasy psów ozdobnych. Ze względu na długi włos wymagają odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Dobrze aby legowisko dla psów długowłosych posiadało miłe w dotyku tkaniny, które zapobiegną kołtunieniu się włosów i ich niszczeniu. W środku legowiska dla małych ras wystawowych powinna znaleźć się miękka poduszka, która zapewni nie tylko wygodę ale i izolację cieplną i niweluje otarcia.

Legowisko dla małego psa to również element wyposażenia mieszkania, dlatego należy je rozważnie wybierać. Eleganckie i gustowne legowisko dla psa z pewnością stanie się ozdobą mieszkania i będzie zauważone przez wszystkich gości. Dlatego w sklepie apetete znajdziecie szeroką ofertę produktów szeroka gama kolorystyczna, ciekawe wzornictwo pozwoli na dobranie oferty niemalże indywidualnie.

W sklepie apetete legowiska z podziałem na kolor i rozmiar, od najlepszych producentów: Trixie, Chaba, Cozy Dog, Meduza Gold, Yaroo, Pet.