• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Trening dla psa

1-30 of 41

Ułożony i grzeczny pies to marzenie każdego właściciela. Niektóre rasy psów mają łatwość w przyswajaniu nauki. Według rankingu najmądrzejszych psów w pierwszej dziesiątce jest Border Colie, Pudel, Owczarek Niemiecki, Labrador, Golden Retriver itp. Te psy to tzw. grupa pracująca, psy pasterskie i myśliwskie. Są one nastawione na pracę z właścicielem. Obecnie panuje trend, aby szkolić psa metodą pozytywną, to znaczy bez użycia sił, kar w postaci krzyków i szarpania smyczą. W procesie edukacji przydatne mogą być akcesoria treningowe dla psa, w tym smycze, obroże szkoleniowe czy kamizelki odblaskowe.

Akcesoria szkoleniowe w metodzie pozytywnej

W metodzie pozytywnej najważniejsze jest podkreślenie i nagradzanie pożądanego zachowania psa. W szkoleniu tą metodą z pomocą przychodzą praktyczne akcesoria treningowe, w tym na przykład urządzenie zwane klikerem: Trixie Kliker. Jest to małe pudełeczko wydające charakterystyczny dźwięk klik-klak. Kliker pomaga psu w zrozumieniu naszej mowy. Dla niego dźwięk klikera oznacza: Dobrze zrobiłeś, nagroda idzie do Ciebie. Zadaniem właściciela jest nauczenie psa, że kliker to zapowiedź nagrody. Jak to zrobić? Jest to bardzo proste. Wystarczy wziąć do ręki garść pysznych przysmaków i dawać je po jednym, tuż po naciśnięciu klikera. Klik- nagroda. Po kilku powtórzeniach pies powinien kojarzyć dźwięk klikera z pysznymi smakołykami! Najpopularniejsza metoda, używana podczas szkolenia psów, to właśnie ta z użyciem klikera.

Dodatki przydatne podczas treningu psa

Równie często jako nagrody szkoleniowcy pozytywni używają zabawek: piłek na sznurku, szarpaków. Często psy aktywne wybierają ten sposób nagradzania. Szarpanie się na zabawce wyzwala bowiem instynkty pierwotne psa i zaspokaja potrzebę łowiecką. Zabawki typu szarpak przy okazji wzmacniają zęby i dziąsła.

Podczas tresury pozytywnej przydadzą się również inne akcesoria treningowe, które można odnaleźć w tej kategorii. Należą do nich również wcześniej wspomniane zabawki, a także aporty:

Gdzie szukać sprawdzonych akcesoriów treningowych dla psa?

W ofercie sklepu internetowego apetete.pl dostępne produkty Trixie, Kong, Dingo. W celu dobrania odpowiednich akcesoriów szkoleniowych, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi Klienta. Nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego produktu, nie tylko akcesoriów treningowych, ale także przysmaków, karmy suchej i mokrej, suplementów diety, ubranek dla psa, smyczy czy misek. Doświadczenie i chęć pomocy naszych pracowników z pewnością pozwoli na znalezienie optymalnego rozwiązania korzystnego dla zdrowia i kondycji Twojego pupila. Oferujemy wygodne zakupy online w atrakcyjnej cenie.