• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Wędki dla kota

4 produkt(ów)

Najlepsze zabawki dla kotów

W tym dziale znajdziesz najlepsze i najbezpieczniejsze zabawki dla kotów – mowa o wędkach dla kota.
Zabawa jest ważnym elementem kociego dnia, zapewnia prawidłowy rozwój. Kot potrafi bawić się przez dłuższą część dnia i niestety nocy, w dzień zazwyczaj odpoczywa czekając na właściciela. Dlatego baw się ze swoim kotem jak najczęściej. Nie jest prawdą, że kot nie lubi bawić się z opiekunem. Koty potrzebują naszego towarzystwa i to nie tylko do drapania, czy napełnienia miski. Wiedz, że jeśli nie zapewnisz kotu wspólnych zabaw wyrośnie on na niespokojnego nie socjalizowanego kota, który będzie rzucał się na Twoje stopy i gryzł ci ręce.

Jakie zabawki dla kota są bezpieczne

W naszym sklepie apetete jest szeroki wybór zabawek dla kotów. Różne materiały: sizalowe, z materiału, pluszu, a może zabawki wypełnione koci miętką. Tak ogromny wybór może nieco zdezorientować początkującego opiekuna kota, dlatego pędzimy z radą. Wybieraj mądrze, dostosuj zabawki do wieku kota, które zaspokoją jego podstawowy instynkt łowcy.
Nasi domowi, milusińscy i mruczący towarzysze są przecież drapieżnikami dlatego najlepsza zabawa to taka która polega na upolowaniu ofiary. Dlatego w sklepie apetete znalazły się również najbardziej podstawowe zabawki takie jak myszki dla kota, w różnych kolorach i wielkościach, nakręcane, piszczące a nawet drżące. Ponadto piłeczki, również ich wybór kolorystyczny może przyprawić o zawrót głowy jednak pamiętajmy że dla kota kolory nie są tak ważne jak dla nas. Dlatego spokojnie możemy zdać się na własny gust. Ponadto kocie wędki, które znajdziesz w tym dziale, patyczki ze sznurkiem na końcu którego umieszczono rybkę, ptaszka, myszkę. Zachęcają do łapania i wyzwalają te instynkty łowieckie.

Zabawa z właścicielem czyli jak prawidłowo bawić się z kotem

Wędki dla kota to rodzaj bezpiecznej zabawy, która zaangażują obie strony zabawy: kota i jego właściciela. Są to, na przykład wszelkiego rodzaju wędki, patyczki lub sznurki. Na końcu wędki znajdują się różnego rodzaju atrakcyjne zwierzątka pluszowe, z sizalu, a czasem piórka. Zadaniem opiekuna jest utrudnienie pupilowi złapania zabawki, poprzez jej energiczne poruszanie po podłodze czy nad głową kota. Gonitwa za wciąż uciekającą wędką z pewnością zaspokoi kocie instynkty łowieckie. Dodatkowo wędka ma jeszcze jedną zaletę – nie uczy zabawy i gryzienia rąk. Jest to na tyle ważne, że często koty nie odróżniają zabawki do gryzienia od naszych rąk przez co podczas wspólnych wariacji mogą nas pokąsać. O ile ugryzienie czy lekkie zadrapania małego kotka nie są dla nas dotkliwe, to pogryzienie przez dorosłego kota już takie jest!
Pamiętając, że wspólna zabawa z kotem jest niezwykle ważna. Ponieważ potrafi w magiczny sposób zmienić podejście kota do opiekuna, wpływa na zacieśnienie więzi a także to doskonała okazja by pobyć z kotem. Regularny kontakt z pupilem jest ważny zarówno dla nas jak i samego kota.
Ze względu na różne typy osobowości kotów musimy wiedzieć, że nie każda zabawka będzie odpowiednia dla naszego kota. Jak sprawdzić która zabawka będzie najlepsza dla kota? Pokazać mu różne rodzaje, wówczas kot sam zdecyduje czy będzie bawił się pluszakami, piłkami czy wędkami. Wędka to rodzaj kociej zabawki niemalże uniwersalny i polecany przez wszystkich „zaklinaczy kotów”.

W sklepie apetete znajdziesz szeroki wybór wędek z piórkami, pluszakami, myszkami, na długim i krótkim sznurku – sprawdź co spodoba się Twojemu kot i baw się z nim regularnie.