• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Sznurki, ringi i szarpaki dla psa

18 produkt(ów)

Zabawa to ważna część życia psa

Czy wiesz, że Twój pies oprócz odpowiedniej karmy, miejsca do spania do pełnego rozwoju wymaga także zabawy? Psy jak żadne inne zwierzęta na ziemi potrafią uczyć się przez zabawę i potrzebują jej jak ludzie pracy. Bez zabawy pies nie jest psem, oczywiście największą frajdą jest kiedy pies ma możliwość bawić się z drugim psem, albo ze swoim ukochanym właścicielem. Z myślą o wspólnych harcach z czworonogiem stworzyliśmy dział w naszym sklepie internetowym apetete – zabawki dla psów. Odpowiednie zestawy treningowe, sznurki, ringi czy szarpaki zadbają o dobrą kondycję Twojego ukochanego pupila. Jako właściciel psa, ważne jest, aby zrozumieć nie tylko fizyczne korzyści płynące ze wspólnych ćwiczeń z psem. Ważne jest również aby dostrzec intelektualne korzyści z interakcji z nim. Zabawki są świetnym sposobem na zapewnienie psom mentalnej stymulacji, a jednocześnie to najlepsza alternatywa na spędzenie wolnego czasu z psem, Wspólna zabawa wzmacnia więź i uczy komunikacji.

Rodzaje zabawek do przeciągania

Każdy pies jest inny, nie ma jednego modelu zabawki który będzie odpowiedni dla każdego pupila.

Sznurek dla psa jedne psy uwielbiają zabawy w przeciąganie, dla innych to przyniesienie aportu jest największym wyzwaniem. jeszcze inne wolą stymulację umysłowe w postaci łamigłówek dla psów, gier edukacyjnych. Jeśli to jest Twój pierwszy pies i nie wiesz co będzie dla niego odpowiednie, zacznij od tańszych zabawek, wykonanych ze sznura. Sznurek jest bezpiecznym materiałem na zabawki, dodatkowo wzmacnia zęby, a najważniejsze jest jego korzystna cena. Wykorzystanie takiej linki podczas zabawy daje wiele możliwości. Pies może przeciągać linę, żuć, czy można ją zawiązać na końcach i używać jako aportu. Linki występują w różnych rozmiarach, niektóre dla urozmaicenia mają doczepiony gryzak na końcu liny, inne mają zwykłe węzły żeglarskie, które psy bardzo lubią rozgryzać.

Linka dla psa to połączenie energicznego czyszczenia zębów i masażu dziąseł ze świetną zabawą. Pomaga zachować zdrowie psa w jamie ustnej, jednocześnie zapewniając rozrywkę.

Ringi dla psa dostępne w naszym sklepie ringi dla psa wykonane są zarówno ze sznurka jak i termoplastycznej gumy. Pozwalają one na bezpieczną zabawę w szarpanie, a także mogą służyć jako twardy aport. Ring w porównaniu do piłeczki dla psa ma większą możliwość wyrzutu. Ponadto taki ring można zawiązać wokół linki, czy sznurki tworząc doskonały szarpak dla psa.

Czy zabawa w przeciąganie z psem uczy agresji

Teza ta jest ściśle związana z teorią dominacji, która zakładała że psy podobnie jak wilki działają w stadzie na zasadzie hierarchiczności. Choć sam odkrywca przed śmiercią naniósł poprawki i przyznał, że popełnił błąd zyskała ona wielu zwolenników. Zakładała, że samiec alfa aby udowodnić swoją pozycję musi ciągle walczyć. Według zwolenników tej teorii zabawa szarpakiem czy przeciąganie liny to nic innego jak próba sił, w której właściciel przegrywa przez co spada jego pozycja przewodnika stada. Nic bardziej mylnego, psy uwielbiają szarpać się zabawkami i przeciągać linę i nie należy im tego zabraniać. Ważne jest tylko aby nadać tej zabawie odpowiednie kryteria, pies na komendę powinien puścić zabawkę – jeśli tego nie robi, należy przerwać zabawę.

powody dla których psy powinny się bawić

Zabawa zapewnia odpowiednią dawkę ruchu ćwiczenie jest głównym powodem, dla którego wielu właścicieli psów inwestuje w zabawki. Regularne zabawy zapobiegają przed otyłością psa i wieloma chorobami. Szczęśliwy pies nie jest gruby a co najważniejsze ma lepszą odporność. Zabawa z psem to stymulacja intelektualna

Zabawa zapewnia odpowiednią stymulację umysłową bez odpowiedniej stymulacji intelektualnej psy mogą stać się destrukcyjne, nieposłuszne a ich zachowanie stanie się wręcz niemożliwe do zniesienia. Dzięki połączeniu wysiłku fizycznego i stymulacji psychicznej, nawet najbardziej energiczny pies może się zrelaksować.

Zabawa z psem poprawia relację pies właściciel świetnym sposobem na nawiązanie więzi z psem jest angażowanie go w zabawę. Zabawki są również świetnym sposobem na budowanie więzi z innymi psami.

Zabawka linkami, sznurkami, szarpakami wzmacnia zęby psa. Doskonałym sposobem na poprawę zdrowia jamy ustnej jest szarpanie i podawanie zabawek, które pies może ugryźć, Dlatego by zachować odpowiedni wygląd i zdrowie zębów podajmy zabawki, które są twarde i wymagają od psa gryzienia i żucia. Szarpaki stymulują wydzielanie śliny i tym samym pomagają zmniejszyć płytkę nazębną i ograniczają powstawanie kamienia nazębnego.