• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Aporty, dyski i frisbee dla psa

9 produkt(ów)

Aport piesku

Aport, dyski, frisbee dla psa zabawki, które urozmaicą spacery, zachęcą psa do aktywności.
W ofercie sklepu internetowego apetete znajdziecie oprócz akcesoriów do treningu z psami również szeroki wybór produktów, zabawek. Nasze profesjonalne doradztwo oraz doświadczenie pozwoli na indywidualne dobranie produktu pod potrzeby Twojego pupila.

Czy Twój pies lubi biegać za piłką i chętnie aportuje, do tego jest szybki i zwinny? Jeśli tak, to czas najwyższy rozpocząć z psem naukę latania – a dokładnie łapania frisbee. Sztuczka z frisbee pozwoli i Tobie i Twojemu przyjacielowi zbudować silną więź. Frisbee to również urozmaicenie spacerów. Frisbee pokochały miliony psów na całym świecie. Ta zabawka jest na tyle interesująca, że powstała oddzielna dyscyplina sportów dla psów przy jej użyciu.

Aporty dla psów

Każdego psa można nauczyć aportować piłki, dyski, frisbee oraz koziołki. Jednak niektóre rasy psów mają do tego wrodzone predyspozycje. Mowa o Retrieverach, zarówno Golden Retriever, jak i Nova scotia Duck Tolling Retriever to rasy psów aporterów. Jeśli Twój pies należy do grupy aporterów ten gadżet musi znaleźć się na jego wyposażeniu. W naszym sklepie masz do wyboru aporty drewniane, a w śród nich okrągłe i kwadratowe, aporty z juty i gumowe. Jakie są bezpieczne zabawki do aportowania? Często podczas spacerów z psem w ramach aktywności rzucamy psu co znajdziemy po drodze: patyki, szyszki, kamienie. Nie polecamy tego typu zabawek, ponieważ zarówno patyki jak i kamienie mogą psu wybić zęby. Czy wiesz, że patyki posiadają liczne drzazgi, które mogą wbić się w łapki i dziąsła Twojego psa? Ponadto pies czasem może wyprzedzić wyrzucony patyk i istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie on nim uderzony, albo co gorsza skaleczony. Lepiej rzucać psu bezpiecznie przedmioty, takie jak: piłki, gumowe ringi, szarpaki. W sklepie apetete jest pełna oferta takich zabawek od drewnianych koziołków, przeznaczonych do sportów z psem jak obedience czy rally- o po zwykłe piłki.

Jak rozpocząć naukę aportowania z psem

Nie każdy pies wie od razu, że rzuconą zabawkę należy przynieść, aby nauczyć pupila prawidłowego aportu najlepiej uczyć go na zasadzie wymiany. W tym celu potrzebujemy dwie takie same zabawki. Jedną rzucamy, a drugą taką samą trzymamy w ręku, pies biegnąc do nas wypuści pierwszy aport, bo bardziej interesujący będzie dla niego przedmiot poruszany przez właściciela niż martwy koziołek w pysku.

Czy kolor zabawki ma znaczenie

Psy nie postrzegają świata jak ludzie za pomocą wzroku, głównie oceniają coś za piękne i interesujące kierując się zapachem. Ich widzenie w porównaniu do naszego, jest dość ograniczone. Przypomina to co widzimy my po zmroku. Jeśli chodzi o kolory zabawek to podobno czerwony kolor jest dla psa najmniej widoczny, bo dla psa to taki ciemno szary, wobec tego w trawie nie do rozpoznania – za to dla nas łatwiejszy do znalezienia :)