• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Klikery i gwizdki dla psa

1 produkt(ów)

Klikery, gwizdki dla psa

Odpowiednio ułożony pies to marzenie każdego właściciela. Może nie każdy wymaga od psów linijkowego chodzenia przy nodze, jednak niewątpliwie każdy opiekun chce mieć kontrolę nad swoim psem, która zapewni mu bezpieczeństwo. Bez względu na to czy mamy małego, średniego czy dużego psa powinniśmy nauczyć zwierzę podstawowych komend takich jak do mnie, siad, leżeć, nie rusz. Ich zrozumienie pozwala psu lepiej współpracować z człowiekiem. Ponadto w niektórych sytuacjach może nawet mu uratować życie. Szkolenie psa ma wiele zalet, dlatego zyskuje coraz więcej zwolenników. Dziś prawie każdy pies zna podstawowe komendy i umie przychodzić na zawołanie. Wszystko dzięki łatwej dostępności do psiej edukacji, a także pomocą treningowym takim jak: kliker czy gwizdek. Ich użycie pozwala na wprowadzenie psa w tajniki posłuszeństwa przy wykorzystaniu metod tzw. pozytywnych. W sklepie apetete bogata oferta pozytywnych pomocy treningowych takich jak: smycze, linki, klikery i gwizdki. *Co to jest kliker? Kliker to proste pudełeczko dźwiękowe. W środku pudełeczka znajduje się kawałek sprężynujący metalowej taśmy, który po naciśnięciu wydaje charakterystyczny, dość głośny dźwięk: klik-klak. Ten dźwięk brzmi zawsze tak samo.

Do czego służy kliker

Ponieważ kliker zawsze brzmi tak samo, używamy go do tego by zaznaczyć prawidłowe zachowanie psa. Po naciśnięciu klikera dajemy psu nagrodę – zawsze. Jest to zasada nieprzerywana. Pies zawsze kiedy usłyszy kliker musi dostać smaczną nagrodę – w ten sposób wytworzy się w nim automatyczna pozytywna reakcja na dźwięk klikera. Wykorzystany jest tutaj tzw. efekt Pawłowa. Urządzenie jakim jest kliker pozwala na precyzyjne zaznaczanie pożądanego zachowania psa, nawet na odległość. Jednym słowem kliker zastępuje naszą pochwałę słowną. Dobrze wprowadzony jest w stanie nauczyć psa prawie wszystkiego wykorzystując tzw. kształtowanie.

Po co gwizdek

Gwizdek to również formuła pozytywnego szkolenia psa = na gwizdek można psa nauczyć przychodzenia na komendę. Gwizdek pozwala oszczędzić nasze struny głosowe. Wśród oferty gwizdków dla psa. W naszym sklepie apetete znajdą się gwizdki ciche, ich dżwiek słyszą psy, ale nie ludzie, gwizdki stłumione, oraz głośne gwizdki dla psa.
Również niektóre modele gwizdków dostępne w naszej ofercie sklepu on line posiadają regulację głośności dźwięku, dzięki temu można dobrać jego ton w zależności od wymaganej sytuacji.

Jak działają gwizdki dla psa

Gwizdki wysokotonowe polegają na innym odbieraniu dźwięków przez ludzi i psy. Nasze psy zdecydowanie lepiej słyszą dźwięki bardzo wysokie – powyżej 8 kHz. zaś dla człowieka ona są niemal nie do usłyszenia. Tę różnicę wykorzystują producenci gwizdków bezgłośnych dla psów. człowiek ledwo słyszy dźwięk na takim poziomie.
Zaletą gwizdków jest ich przyjemny dla psa dźwięk oraz jasność komendy. Zaletą gwizdka jest to, że one potrafią dostrajać się indywidualnie, dzięki temu na jego sygnał nie zareagują wszystkie psy z okolicy.
Również wśród ofert gwizdków są gwizdki ultradźwiękowe. Te akcesoria osiągają częstotliwość 25 k H i działają nawet do 1 km. Używane przez myśliwych i innych zawodników psich sportów.

Jaki gwizdek dla psa wybrać

Gwizdek dla psa powinien być dobrany do Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli nie uprawiasz psich sportów, nie zabierasz swojego czworonoga na długie spacery do lasu, wystarczy gwizdek wysokotonowy i odpowiedni trening posłuszeństwa. W innym przypadku – zwłaszcza przy psach o silnym instynkcie myśliwskim – ryzyko ucieczki jest większe. Wówczas proponujemy wybierać gwizdki wysokotonowe dostępne w sklepie apetete. Mają większy zasięg i psy słyszą go jeszcze lepiej.
Dla myśliwych, psich sportowców ( bieganie z psem, jazda na rowerze) polecamy gwizdki ultradźwiękowe – mają większy zasięg i psy słyszą go lepiej. Ich wadą jest to, że my ich nie słyszymy.
Odpowiednio używane gwizdki i killery dla psa mogą pomóc w rozwiązaniu wielu problemów wychowawczych. Jednak aby docenić ich właściwości wychowawcze należy je odpowiednio stosować. POnadto samo zakupienie gadżetów nie sprawi, że nasz pies będzie grzeczny. Nic bowiem nie zastąpi treningu z psem, te akcesoria tylko ułatwiają psu zrozumienie naszych poleceń. Dlatego mogą być doskonałą pomocą szkoleniową, ale na pewno jej nie zastąpią.
W naszym sklepie online dla miłośników psów znajdziesz wiele takich gadżetów szkoleniowych, jak smycze, obroże i gwizdki, czy klikery dla psa. W różnych kolorach i o różnym natężeniu dźwiękowym. Szeroka oferta pozwoli ci zadbać o odpowiednią edukację Twojego czworonożnego podopiecznego.