• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Zabawki edukacyjne i interaktywne dla kota

1 produkt(ów)

Zabawki dla kota w sklepie apetete

Czy wiesz o tym, że koty to takie zwierzęta które większość swojego czasu spędzają na grach i zabawach? Dla ich pełnego rozwoju zabawa w polowanie jest niezbędna.
W tym dziale znajdziesz zabawki edukacyjne dla kota, które nie wymagają zaangażowania właściciela. Dzięki zabawkom edukacyjnym dla kota Twój pupil poczuje się zrelaksowany i szczęśliwy.

Jak się bawić z kotem

Niewiele potrzeba by uszczęśliwić kota, tak naprawdę wystarczy tylko 20 minut dziennie wspólnej zabawy. Koty lubią różnego rodzaju gry i zabawy, należą do nich:

 • zabawa w chowanego – pudełka, tunele
 • zabawki do drapania
 • zabawki do gryzienia
 • zabawa w gonitwę
 • samodzielna zabawa w polowanie
 • łapanie światła z laserka

Dlaczego warto bawić się z kotem

Czy wiesz, że zabawa jest ważnym elementem życia kota i to niezależnie od jego wieku. Bawią się małe kociaki jak również koty starsze. Szczególnie charakter kota nie zmienia się u ras aktywnych takich jak kot abisyński czy kot rosyjski.
Jakie zalety ma zabawa? Zabawa wspomaga fizyczny rozwój i koordynację młodych kociąt. Grając z rodzeństwem, doskonalą i ćwiczą swoje umiejętności społeczne i komunikacyjne. W miarę, jak kocięta dorastają ich zabawa jest głównie skierowana na przedmioty, które można łowić, rzucać, uderzać, chwytać i oczywiście gryźć. Jednym słowem podczas zabawy koty szkolą umiejętności przydatne podczas polowania.
Kocia zabawa stanowi ujście dla jego drapieżnych instynktów, dzięki temu łagodzi skutki nudy i tym samym zapobiega problemom z zachowaniem. Zaletą zabawy jest zapewnienie kotu ćwiczeń, które zmniejszają przyrost wagi i przyszłe problemy zdrowotne. Zabawa jest szczególnie ważna jeśli mamy kota nie wychodzącego, który ma zdecydowanie mniej ruchu.
Jak wybrać zabawkę dla kota? Istnieje wiele zabawek dostępnych w sklepie zoologicznym apetete. Nasza oferta jest naprawdę szeroka dlatego znajdziesz w nim zabawki typu wędka, piłki i sztuczne myszy. W przypadku kompletowania wyprawki dla kociaka nie trzeba wydawać dużo by zapewnić mu wspaniałą rozrywkę. Piórka, kulki toczące się po podłodze piłeczki papierowe, kulki wełniane zupełnie wystarczą. Radzimy unikać przedmiotów z małymi wystającymi elementami, które podczas zabawy kot mógłby oderwać i połknąć.

Dlaczego warto kupić zabawki interaktywne dla kota

Koty lubią zmiany dlatego trudno im znieść nudę. Troskliwy opiekun zadba o odpowiednią rozrywkę dla kota poprzez zaplanowanie zajęć i różnego rodzaju atrakcji, tak by kot nie czuł się znudzony. Najlepszym sposobem jest zakup drapaków o różnej wysokości oraz różnych zabawek. Z czasem Twój kot może się znudzić zabawą tymi samymi myszkami i kulkami, wobec tego ważne jest urozmaicenie ich rozrywki poprzez częstą wymianę akcesoriów. W sklepie apetete znajdziesz zestawy różnych plastikowych i bezpiecznych zabaw dla kotów.

W sklepie apetete znajdziesz różne rodzaje zabawek interaktywnych takie jak:

Zabawki na przysmaki czyli coś odpowiedniego dla kocich łakomczuchów wśród nich kocie kongi, piramidki, kule smakule oraz snack boxy od firm takich jak Trixie, Outward i Kong. Bezpieczne dla kotów, doskonale zajmują na dłuższy czas ich cechą wspólną jest cel – wydobycie przysmaków ze środka zabawki. Taka zabawka poprawia sprawność ruchową kota, ale też wpływa na jego aktywność psychofizyczną i rozbudza inteligencję.

Kocie gonitwy zabawki dla kociaków małych i dużych, za niewielki koszt można kotu zafundować wielkogodzinną zabawę. Zazwyczaj w tego typu grach chodzi o poruszenie piłeczki, albo złapanie jej. Piłeczka jest umieszczona wewnątrz plastikowego tunelu. Ten tunel może być spiralnie zakręcony albo idący po podłodze. W niektórych modelach umieszczony jest drapak, który umożliwia drapanie wybierz opcję która nie będzie przeszkadzała Ci na dywanie. Takie zabawki doskonale aktywizują koty i zachęcają je do ruchu. Jeśli Twój kot ostatnio nie ma ochoty na zabawę, tego rodzaju zabawki interaktywne dostępne w sklepie apetete na pewno to zmienią.

Elektroniczne zabawki Koty lubią ruch, więc zabawka musi być taką, która może poruszać się w sposób szybki i nieprzewidywalny, tak jak nasze zabawki od Coockoo. Zabawki, które odbijają światło lub wydają się zmieniać w jakiś sposób, są szczególnie atrakcyjne. Zabawki elektroniczne to coś dla prawdziwych gadżeciarzy, poruszane siłą elektroniki zachęcają koty do pogoni i doskonale aktywizują. W sklepie apetete polecamy zabawki od Coockoo to śmieszne potworki, które zachwycają jaskrawymi kolorami i doskonale dopasowują się do potrzeb kotów. Do wyboru: Coockoo sling, mata sling.