• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

legowiska, budki dla kota

4 produkt(ów)

Legowiska i budki dla kotów

Zapewnij kotu spokojny sen dzięki budkom i legowiskom dostępnym w naszym sklepie apetete. Zapewne wiesz, że koty śpią około 15 godzin dziennie (zazdrosny?). Dodatkowo zaletą kotów jest to, że mogą spać praktycznie w dowolnym miejscu, ale gdzie właściwie jest najlepsze miejsce do spania? Czy powinni mieć własne łóżko dla kota? Czy mogą spać z ludźmi? Co powiesz na nowe kocięta kontra starsze koty? Oto, co powinieneś wiedzieć.

Gdzie powinien spać kot

Czy kot może spać z opiekunem? Spanie w towarzystwie kota z pewnością nie jest szkodliwe dla kota i może przynieść Ci ogromne korzyści zdrowotne. Koty zapewniają naturalne źródło ciepła, zmniejszają stres i gwarantują poczucie bezpieczeństwa. Badania wykazały, że ludzie często mają głębszy i bardziej spokojny sen, kiedy śpią z kotami. Jedyne wady spania z twoim kotem to: jeśli masz alergie na kota, czy obawiasz się pasożytów.

Nawet jeśli Twój kot śpi z Tobą i tak powinien mieć swoje legowisko. Dobrze jest zapewnić wygodne łóżko, budkę, kocyk, czy legowisko na kaloryfer albo parapet dla kota. Ważne by ochronić kota przed wyziębieniem. Z resztą to gatunek ciepłolubny, koty instynktownie wybierają miejsca na legowisko które są ciepłe. Jeśli chcesz, aby kot używał łóżka dla kota zamiast spędzać dzień na meblach, należy umieścić łóżko w miejscu, które sam wybrał np.: na szafie. Dobrze jest zakupić kilka rodzajów różnych legowisk i rozmieścić je po mieszkaniu. W sklepie dla kota apetete znajdziesz szeroki wybór koców i legowisk dla kota. Niektóre koty lubią widzieć swoje otoczenie. Upewnij się, że łóżko Twojego kota jest umieszczone w stabilnym miejscu, takim jak podłoga. Jeśli umieścisz go na wysokim grzędzie, takim jak parapet, upewnij się, że dno jest zabezpieczone, aby się nie ześlizgnęło. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup specjalnych legowisk na parapet.

Jak dobrać łóżko dla kota

Poza miejscem na łóżko dla kota ważne jest rozpatrzenie takich cech jak: wielkość oraz wysokość legowiska. Niektóre łóżka dla kotów będą miały wysokie boki, aby zapewnić Twojemu kotu dodatkowy komfort. Jeśli masz kotka lub starszego kota z problemami z poruszaniem, chcesz mieć pewność, że Twój kot może z łatwością wejść i wyjść z łóżka. Kup łóżko z jednym niskim bokiem, aby Twój kot mógł bez problemu do niego wejść. Najlepsze dla starszych kotów będą budki dla kotów. W naszym sklepie znajdziesz ładne butki dla kotów firmy CozyDog, które zapewnią ochronę. Budki dla kotów to rozwiązanie dla pupili które wolą zaciszne miejsca. Na przykład Twój kot może spędzać większość dnia ukryty pod meblami. W takim przypadku powinieneś wypróbować budki.

Wracając do wymagań podstawowych, przed zakupem łóżka, czy budki postaraj się zmierzyć kota na długość. Ważne jest, aby wybrać łóżko, które pasuje do wielkości kota. Użyj miarki i zmierz swojego kota od głowy do podstawy jego ogona. Następnie dodaj kilka centymetrów. Teraz możesz wybrać łóżko, które pasuje do tego pomiaru. Zapewni to, że łóżko jest przytulne, ale nie jest zbyt ciasne.

Kocyk dla kota – kocyk przytulny to uniwersalne rozwiązanie w naszym sklepie apetete, dostępne różne rozmiary i wzory. Dla kotów polecane są wzory z rybkami. Również polecamy inne wzory, również kocie – w ofercie kocyk w łapki. Wzory łapek wyglądają na kocyku uroczo, jakby jakiś kotek wpadł do wiadra z farbą i przebiegł po nim, zostawiając za sobą ślady łapek.

Poduchy i maty dla kotów – poduszka do legowiska to doskonałe rozwiązanie dla kocich towarzyszy, ma wiele zalet, jest mała wobec tego można ją spokojnie uprać w pralce. Dodatkowo można ją zabierać w podróże z kotem, wyścielić nią legowisko czy klatkę, albo położyć na regale. Zapewni kotu ochronę przed zimnem i wygodną przestrzeń do spania. W sklepie naszym znajdziesz maty okrągłe oraz maty prostokątne, szeroki wybór kolorów i wzorów uczyni kocią przestrzeń niezwykle kolorową, albo stylową w zależności od preferencji Twoich i kociego towarzysza.

W apetete nie tylko łóżka dla kotów

Kot nie zawsze spada na cztery łapy o czym mogą się przekonać właściciele kotów wychodzących, mieszkający w bloku. W przypadku kiedy kot skoczy w pogoni za ptakiem, czy motylkiem będzie spadał i nie jest powiedziane, że zdąży się obrócić, również może się dotkliwie połamać jeśli pod balkonem ktoś zostawił taczkę, albo zaparkował samochód. Lepiej nie myśleć o konsekwencjach tylko zapobiegać wypadkom. Jeśli mieszkasz w wieżowcu, albo w bloku powyżej 1 piętra musisz zabezpieczyć okna przed takimi wypadkami. W sklepie apetete znajdziesz siatki na balkon, czy okno a także ochraniacze na uchylne okna. Uchylone okna stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla kotów, ponieważ koty łatwo mogą się w nich zaklinować i jeśli nie zostaną w porę zauważone – mogą się udusić. Kratka, którą możecie zakupić w sklepie apetete zasłania niebezpieczne szczeliny powstałe w wyniku uchylenia okna. Dodatkowo została tak zmyślnie zaprojektowana, że uniemożliwia wspinanie się.