• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Przysmaki dentystyczne dla psa

1 produkt(ów)

Jak dbać o zęby psa

Przysmaki dentystyczne dla psów pomogą w smaczny sposób zadbać o profilaktykę zdrowotną Twojego psa, zapewnią odpowiednią higienę jamy ustnej, zapobiega przed rozwojem chorób zębów i przyzębia. Zalet podawania przysmaków dentystycznych jest naprawdę wiele. Począwszy od tego, że pies jako mięsożerca ma żeby stworzone do jedzenia kości i rozrywania kawałków mięsa od kości, miażdżenia. Dlatego podawanie mu mokrej karmy, mocno przetworzonej sprawia że praktycznie w ogóle on tych zębów nie ściera. Podczas gryzienia kości czy przysmaków dentystycznych pracuje jego szczęka i żuchwa, ścierany jest nalot z zębów, który jest przyczyną kamienia.

Czy psy mogą mieć próchnicę

Oczywiście, że psy również mogą cierpieć z powodu próchnicy, choć jest to dużo rzadszy problem niż u ludzi. Jednak dużo częściej psy cierpią z powodu innych dolegliwości takich jak: wypadające zęby- parodontoza, kamień nazębny, itp. Podobnie jak u ludzi podczas spożywania posiłków tworzy się płytka nazębna i osadzają się bakterie. Płytka nazębna jest gumowatą substancją, która tworzy się na zębach w ciągu kilku godzin po posiłku. W ciągu 24 godzin płytka zaczyna twardnieć, łącząc się z solami obecnymi w ślinie. Gdy płytka gromadzi się i mineralizuje, ostatecznie przekształca się w kamień nazębny. W miarę wzrostu kamienia nazębnego wzdłuż linii dziąseł wypychane są zęby z korzeni, a dziąsła cofają się, odsłaniając wrażliwą, pozbawioną szkliwa część zęba, co powoduje okropny ból. Zaniedbane zęby, pokryte kamieniem można poddać zabiegowi skalingu, czyli oczyszczania z kamienia, a w przypadku dużego zniszczenia zęby nadają się tylko o ekstrakcji.

Jak można zapobiec tworzeniu się płytki nazębnej i kamienia nazębnego u mojego psa

Po profesjonalnym oczyszczeniu i wypolerowaniu zębów psa przez weterynarza konieczna jest domowa opieka stomatologiczna, aby zmniejszyć odkładanie się płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Jest kilka sposobów na profilaktykę:

Można psu podawać karmę weterynaryjną dental, z dodatkiem oral care której skład spowalnia odkładanie się płytki nazębnej, oraz mechanicznie usuwa ją.

Zalecane jest szczotkowanie psu zębów, co najmniej raz dziennie. Obecnie jest to jeden z najbardziej polecanych metod prewencji. Nie należy stosować past do zębów przeznaczonych dla ludzi ponieważ zawierają one trujący fluor oraz inne substancje mogące powodować rozstrój żołądka. Pasty do zębów przeznaczone dla psów mają bezpieczny skład, a ich enzymatyczne działanie często nie wymaga od nas mocnego szczotkowania.

Można stosować dodatki do wody, w postaci płynów stomatologicznych dla psów, które zmniejszają liczbę bakterii powstających w ustach, ich regularne stosowanie na pewno poprawia oddech. np: płyn Francodex.

Dawać do zabawy i gryzienia gumowe zabawki, które zostały specjalnie zaprojektowane aby usuwać kamień.

Można podawać regularnie przysmaki dentystyczne przeznaczone dla psów. Ich odpowiedniej wielkości i grubości struktura zapobiega przed łamaniem się zębów.

Psy, które żują aktywnie, mają mniejszą ilość osadu nazębnego. Niektóre rodzaje przysmaków dla psów takich jak gryzaki dentystyczne Maced, Pedigree, Francodex mogą zmniejszyć kamień o prawie 70%. Dlatego że podczas żucia mechanicznie ścierany jest kamień.

Psie objawy problemów z zębami

 • brzydki zapach z pyska
 • nietolerancja do jedzenia twardych kawałków, suchej karmy, kości
 • tarcie pyskiem o dywan
 • na zębach widoczny czarny, brązowy nalot
 • obrzęk, krwawienie z dziąseł

Rodzaje przysmaków dentystycznych dla psów

Kości i gryzaki dla psa ich twarda struktura pozwala naturalnie ścierać płytkę.

Półtwarde gryzaki dentystyczne z dodatkiem polifosforanu, który niszczy płytkę nazębną, pomaga wiązać wapń w ślinie.

Ciasteczka miętowe i z dodatkiem chlorofilu – ich skuteczność nie jest potwierdzona, miętowe ciasteczka moga na chwile zneutralizować brzydki zapach z buzi, jednak jeśli ich struktura nie wymaga gryzienia i żucia poza wartościami odżywczymi nie mają wpływu na poprawienie uzębienia psa.

W naszym sklepie zoologicznym apetete dostępne są różnego rodzaju przysmaki zdrowotne dla psów z problemami stomatologicznymi, jak również kości i gryzaki zapobiegające powstawaniu kamienia nazębnego.