• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla Shih Tzu

1-30 of 77

Opis rasy Shih Tzu

Popularna dziś rasa pochodzi z Tybetu, gdzie cieszyła się uznaniem rodziny cesarskiej. Shih Tzu podobnie jak jego kuzyn Lhaso Apso ma długą i gęstą sierść, długi włos na głowie wiązany często w kucyk. Nieduże rozmiary Shih Tzu i jego upodobanie do komfortu oraz dość wylewne usposobienie czynią z niego psa idealnego do towarzystwa. Shitz Tzu to czujny i niezależny pies nie powinno się lekceważyć jego cech i instynktu stróża. Podobnie jak Lhaso Apso znany jest z donośnego głosu. Właściwie wychowany i socjalizowany pies może być świetnym towarzyszem rodziny.

Cechy charakterystyczne Shitz Tzu

 • pies do towarzystwa, ozdobny, a także obronny – szczeka alarmująco
 • długi włos z obfitym podszerstkiem wymaga pielęgnacji i wizyt u fryzjera
 • włosy wpadają do oczu więc trzeba związać je gumką na czubku głowy
 • zdrowie: zaburzenie wzroku, niewydolność nerek, serca, niedoczynność nadnerczy, zwężenie nozdrzy
 • waga: 4,5kg do 8kg
 • wiek długowieczne psy: 14-18 lat
 • wysokość: do 28cm
 • główne problemy zdrowotne Shih Tzu wynikają z ich bardzo krótkiego nosa, które są przyczyną niedotlenienia i chorób serca. Ponadto psy też powodują problemy z oddychaniem

Karma dla Shih Tzu

Z racji tego, że Shih Tzu mają tendencję do tycia bo lubią jeść i mają apetyt, należy kontrolować ilość podawanych im karmy dla psa a zwłaszcza smakołyków. Ponieważ Shih Tzu żyją blisko człowieka, są jemu bardzo oddane często wykorzystują tą bliskość do podjadania. Najlepszym rozwiązaniem dla właściciela Shih Tzu są karmy przeznaczone dla tej rasy. W ofercie sklepu apetete.pl znajdziesz renomowanych producentów, karmy dla psów dostarczą Shih Tzu wszystkich niezbędnych składników, potrzebnych do tego by dożył w doskonałej kondycji do wieku maksymalnego. Zaletą suchych karm dla Shih Tzu jest fakt, że podczas ich jedzenia pies dba o swoje zęby, a dodatkowo nie brudzi się. Długi i gęsty włos na pyszczku przeszkadza w jedzeniu mokrej karmy, i często pies po posiłku takim nadaje się do „prania”. Opiekun, który zdecyduje się na karmę mokrą dla Shih Tzu , albo żywienie domowe, powinien wziąć pod uwagę specyficzne potrzeby rasy: takie jak tendencje do chorób nerek, dlatego karma dla Shih Tzu nie powinna zawierać dużej ilości białek. Bezzbożowe karmy dla Shih Tzu są zazwyczaj wysoko energetyczne, dlatego opiekun przez zakupem karmy dla swojego pupila powinien zwrócić szczególną uwagę na zawartość białka i tłuszczu w suchej masie. Ponadto jeśli karma nie jest z półki super premium będzie mniej zmineralizowana, wówczas będzie trzeba dokupić suplementy witaminowo mineralne, warto też pomyśleć nad preparatami na sierść. Dobry preparat odznacza się wysoką zawartością kwasów tłuszczowych Omega, olejem z ogórecznika, witaminą A. Wszystkie te składniki wpływają korzystnie na sierść, którą jest wizytówką pieska. Duża okrągła głowa i spłaszczony pyszczek to cechy ras brachycefalicznej. Wraz z budową głowy pojawia się charakterystyczny układ zębów – psy krótkogłowe mają trudności z rozgryzaniem karmy, dlatego nie czyszczą sobie zębów jak inne psy podczas jej jedzenia. Dużo częściej niż u innych ras pojawiają się schorzenia przyzębia które mogą skutkować nie tylko utratą zębów ale i chorobami serca! Odnotowuje się, że ponad 80% psów powyżej 6 roku życia mają stwierdzone zapalenia ozębnej. Te choroby przyzębia rozwijają się w wyniku działania bakterii gromadzącymi się na zębach. Dlatego tak ważne jest dobranie karmy, o odpowiednim kształcie granulek, która zachęci do żucia i gryzienia. Shih Tzu z przedziału wiekowego od 2 miesięcy do 7 lat najczęściej trafiają do lekarza weterynarii z powodu problemów skórnych. Ryzyko wystąpienia schorzeń dermatologicznych jest u tej rasy 6–7 razy wyższe niż w ogólnej populacji psów. W ofercie sklepu apetete.pl dostępne są również karmy dla psów z problemami skórnymi, oraz alergią od czołowych producentów: Eukanuba, Trovet i Royal i Hill’s.

Oferta sklepu apetete dla Shih Tzu

W ofercie sklepu dla psa apetete.pl znajdą się karmy dedykowane dla psów o krótkich pyskach rasy takiej jak: Shih Tzu, wymagają specjalistycznej diety , odpowiednie karmy to: Royal Canin Shih Tzu, Brit Care Sensitive, ponadto polecane są również karmy z przeznaczeniem dla psów wrażliwych. Wszystkie produkty, znajdujące się na tej podstronie sklepu – dla psa zostały przygotowane z myślą o specyficznych potrzebach rasy Shih Tzu – Uwaga karmy dobre dla *Shih Tzu*ze względu na duże pokrewieństwo z Lhaso Apso, są również dobre dla tej rasy.