• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla Mastifa Angielskiego

1-30 of 67

Opis rasy Mastif Angielski

Najstarsza rasa psów to Mastiff Angielski dla wszystkich, którzy oglądali amerykańskie filmy o policjantach kojarzą tego śliniącego się psa pokaźnych rozmiarów. Dla miłośników molosów przygotowaliśmy ten dział. Znajdziesz w nim karmy suche przeznaczone dla olbrzymich ras takich jak Mastiff Angielski.

W skrócie o Mastifach Angielskich

Z reguły spokojne psy i wyważonym charakterze, spędzają dużo czasu na leżeniu i odpoczywaniu. To mało aktywni domownicy. Ich ulubionym zajęciem jest leżenie i pilnowanie. To bardzo dobry pies stróżujący i obronny.

 • kraj pochodzenia: Anglia
 • waga: od 70kg do 139 kg
 • wielkość: od 70 do 95 cm
 • długość życia: od 10 do 12 lat
 • choroby: dysplazja stawów biodrowych, choroby oczu , nowotwór kości, mają skłonności do otyłości i do skrętu żołądka

Na co uważać przy wyborze karmy dla Mastiffa Angielskiego

Psy o tak dużych gabarytach Mastiffy wymagają odpowiednio zmineralizowanej diety w dodatki wapniowe, oraz wzmacniające stawy i kości. W diecie Molosów nie może zabraknąć chondroityny, glukozaminy, olejów, i witaminy C. Ze względu na predyspozycję do chorób oczu powinny również mieć dostęp do betakertoinidów źródła witamin A, znajdziemy je w świezych warzywach i owocach: rokitnik, marchewka, a także szpinak, czy owoce leśne. Karma dla Mastiffa powinna mieć odpowiednią wielkość granulek, tak by wymuszała na psie dokładne żucie i gryzienie. Mastify mają tendencję do szybkiego jedzenia, co przyczynia się do powstawania wzdęć i gazów. Ponadto po posiłku z Mastifem należy odpocząć co najmniej 2 h na kanapie. Rasa ze względu na pełną i ogromną klatkę piersiową ma tendencję do śmiertelnego skrętu żołądka. Z odpoczynkiem nie powinno być problemów to mało aktywne psy i właśnie z tego powodu łatwo je utuczyć. Karma dla Mastiffa powinna być lekka, z niską zawartością tłuszczów do 16%, z równoważnym poziomem białka i substancji balastowych. Łagodne trawienie zapewni zmniejszona ilość ziaren w diecie psa, a także obecność włókna pokarmowego. Odpowiednie karmy dla Mastiffa to wszystkie przeznaczone dla ras olbrzymich.

Jak karmić szczeniaka Mastiffa

Przez pierwsze 6 miesięcy Twój szczeniak powinien być na karmie suchej przeznaczonej dla szczeniąt olbrzymich ras. Po 6 miesiącach zaleca się zmianę karmy na suchą karmę dla dorosłych psów. Standardowo duże rasy są późno dojrzewające i zazwyczaj weterynarze nakazują utrzymywanie diety dla szczeniąt nawet do 18 miesiąca życia. Przez pierwsze 6 miesięcy szczeniaka Mastifa karmimy 3-4 razy dziennie, łącząc suchą karmę z ciepłą wodą. Dodanie wody czyni karmę lekkostrawną, co jest bardzo istotne dla delikatnych żołądków Mastiffa.
Dobrze utrzymane szczeniaki Mastifa ma widoczne żebra, ale nie biodra. Nie można przekarmiać szczeniaka Mastifa bo można mu zaszkodzić, lepiej by dostał mniej jedzenia niż za dużo. Zbyt obfite posiłki wywołują biegunki oraz mogą powodować powstawania kulawizny. Jeśli zauważymy nierówny chód u psa to znak aby zmniejszyć objętość porcji.
Stawy u Mastiffa rozwijają się powoli i prz dużej masie psa ich rozwój jest zaburzony. Zwierzęta optymalną wagę nawet do 139 kg osiągają w wieku 3lat.
Podczas stosowania suchych karm dla Mastiffa należy jedynie zwracać uwagę na pieska czy nie zaczyna się nadmiernie drapać? Może to być reakcja psa na jeden ze składników lub na jego nadmiar w karmie witaminy itp. DObrze jest dieta psa wzbogacać o naturalne dodatki jak biały ser, skorupki jajek czy całe jajka – psy je bardzo lubią, surowe mięso wołowe, kawałki marchewki, jabłek, pietruszki. Przy podawaniu karmy suchej dla psów olbrzymich z odpowiednią ilością minerałów nie ma potrzeby dokupowania suplementów diety, a zwłaszcza witaminy D czy wapnia. Ich nadmiar w diecie może odkładać się w kościach i powodować kulawiznę.

Polecane karmy dla ras olbrzymich w sklepie apetete

W sklepie apetete proponujemy karmy od najlepszych producentów takich jak Purina. Eukanuba, Brit, Josera, Bosch, Taste of The Wild, Naturea. i wiele innych, wybierając karmę dla Mastifa pamiętaj by szukać tych przeznaczonych dla ras olbrzymich, najczęściej są one oznaczone jako XXL, giant, extra large, bardzo duże rasy, a w purinie athletic large breed.