• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla Shar Pei

1-30 of 71

Opis rasy Shar Pei

W tym dziale znajdziesz karmy mokre i suche dla psów rasy Shar Pei. Te śmiesznie wyglądające psy z licznie pofałdowaną skórą wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Fałdy skórne sprzyjają trudnym do wyleczenia infekcjom oraz mogą powodować wywinięcia powieki. Ważne jest aby Shar Pei poza pielęgnacją zewnętrzną otrzymywał wewnętrzne wsparcie w postaci witamin na skórę i sierść, które można znaleźć w karmach jakości premium dostępnych w naszym sklepie.
Rasa Shar Pei pochodzi z Chin, choć charakter ma nieco koci i typowy dla Japończyka. To psy o niezależnym typie osobowości, uparte i bardzo trudne do szkolenia.
Shar Pei mają silny instynkt stróża, bez odpowiedniej socjalizacji mogą być agresywne do ludzi i zwierząt. W kontaktach z innymi psa mogą być źle zrozumiane, ponieważ jak się spojrzy na pysk Szarpeja widoczne są liczne zmarszczki świadczące o agresywnych zamiarach. Z tego względu rasa Shar Pei powinna być przeznaczona tylko dla odpowiedzialnych opiekunów, źle socjalizowany pies może być agresywny i problematyczny
Jako ciekawostkę dodamy, że Sharpeja to prawdziwe czyściochy, nie wyjdą na spacer w niepogodę bo nie lubią błota i mokrej sierści. Źle znoszą niehigieniczne warunki i życie w budzie. Nadają się do domu na salony, a najlepiej na kanapę – jak przystało na typowego chińskiego arystokratę.

W skrócie o Shar Pei

 • Shar Pei ma niebieski język podobnie jak Chow Chow
 • problemy ze skórą, odwinięcia powieki, niewydolność nerek, choroby serca, nowotwory guz komórek tucznych – mastocytoma – zwłaszcza u młodych psów
 • pies do polowań, stróżujący, rodzinny
 • nie łatwe szkolenie
 • waga 18-26kg
 • długość życia – 10 lat
 • wysokość: 44-51cm
 • kraj pochodzenia: Chiny

Wymagania dietetyczne dla Shar Pei

Ponieważ rasa Shar Pei wymaga specjalnej pielęgnacji ze względu na liczne pofałdowania skóry, oraz predyspozycję do wielu chorób takich jak np.: choroby nerek. Warto od samego początku przyłożyć się do przygotowania odpowiedniej diety dla pieska. Szczenięta do 4 miesiąca powinno otrzymywać 3 posiłki dziennie. Diety te pomagają utrzymać wolniejsze tempo wzrostu. Po tym okresie można spokojnie zmniejszyć ilość porcji do 2 posiłków dziennie.

Ze względu na pofałdowaną skórę u Shar Pei dużo częściej odnotowuje się przypadki alergii skórnych. Wówczas należy zmienić dietę na weterynaryjną hypoallergenic. W dziale skóra i sierść znajdziesz wszystkie karmy dla psów zarówno mokre jak i suche, które pozwolą zadbać o zdrowie Twojego pupila firmy Trovet, Purina Veterinary Diets, Eukanuba Dermatosis, Royal Canin. Polecane jest podawanie psom karm z rybami, ponieważ np.: świeży łosoś zawiera kwasy omega-3 i omega-6, które chronią odporność psa i zwiększają barierę ochronną skóry. Ważne, aby w karmie dla Shar Pei nie było kukurydzy, ani soi. Drogocennym składnikiem diety Shar Pei są probiotyki, które wzmacniają wygląd sierści i działanie układu pokarmowego. Polecamy karmę Purina Pro Plan digestive z prawdziwym łososiem. Pamiętajmy, że w diecie psa rasy Shar Pei nie możemy rezygnować z węglowodanów. Pies nie może żyć na samym białku i tłuszczach. Włókno z węglowodanów reguluje procesy trawienne a także poziom glukozy, dzięki temu zwierzęta odczuwają sytość. Bez węglowodanów na samym mięsie – pies chodziłby wiecznie głodny. Ponadto pamiętajmy by nie karmić Shar Pei nisko białkowymi dietami. Taki model żywienia był kiedyś zalecany ze względu na fakt, że w rasie występują problemy z nerkami. Jednak jeśli od samego początku zapewnimy psu dietę ubogą w białko, mogą pojawić się inne problemy zdrowotne. Dopóki weterynarz nie diagnozuje choroby nerek, pies powinien być karmiony wysokogatunkową karmą dla szarpeja. Zalecany poziom białka do >26% procent. Szarpeje nie należą do łakomczuchów, nie wymagają restrykcyjnej diety bo też nie mają skłonności do przejadania się. Karma dla Shar Pei powinna być wyjątkowo smaczna a przy pełna witamin i olejów, które zadbają o jego sierść, skórę

Oferta w sklepie apetete dla Shar Pei

Przy wyborze odpowiedniej karmy dla Shar Pei należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak wzrost, kondycję, wygląd sierści oraz poziom aktywności. Jeśli pies jest bardzo aktywny, chodzi na polowania to wiadomo, że lepszym wyborem będą karmy przeznaczone dla psów sportowych. W sklepie apetete karmy firm Royal Canin, Josera, Acana. Bosch, Brit Care Endurance o podwyższonej kaloryczności. Uwaga od apetete: Unikaj zbyt częstej zmiany diety psa. Jeśli zmiana diety jest konieczna, rób to stopniowo, mieszając pokarm przez okres od 1 do 2 tygodni.