• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla średniego psa - rasy średnie 10kg - 25kg

1-30 of 71

Karmy suche i mokre dla psa średniego

Pierwotnie psy ras średnich hodowane były ze względu na swoje cechy użytkowe, takie jak wytrzymałość, siła i szybkość. Obecnie rasy przystawały się do zróżnicowanych warunków życia z człowiekiem. Dziś psy średnie to najczęściej zwierzęta sportowe, startują w dyscyplinach sportów przeznaczonych dla psów: bikejoring, skijoring, sledding, zaprzęgi, przez pulling do aktywnych typu: Agility, flyball, dog frisbee, dummy, obedience, IPO posłuszeństwo sportowe, itp.

Niezależnie od pracy jaką wykonują psy ras średnich jedno jest pewne – potrzebują tej aktywności. Jednak sport jak wiadomo to nie tylko zdrowie, podczas zawodów i treningów może dojść do kontuzji, ponadto sam udział i przygotowanie jest dla psa stresujący. Jego układ nerwowy jest bardziej obciążony, a stawy są podatne na urazy i złamania. Z tego względu dieta psa średniego powinna być szyta na miarę jego potrzeb.

Karma sucha dla średniego psa

Od 12 miesiąca życia średnie rasy powinny dostawać karmę przeznaczoną dla psów dorosłych. Odpowiednie proporcje wapnia i fosforu gwarantują zdrowe kości, zaś odpowiedni poziom: cynku, aminokwasów siarkowych, witamin, kwasów tłuszczowych dba o piękną skórę. Skóra to największy narząd i jej wygląd świadczy o kondycji i zdrowiu pupila. Przez skórę dostają się wszystkie zanieczyszczenia. Odżywiając skórę zapewniamy nie tylko średniemu psu odpowiedni i zdrowy wygląd ale chronimy jego odporność.

Karma mokra dla psów ras średnich

Dieta oparta na mokrych karmach jest dla psa zdecydowanie łatwiej przyswajalna. Ma też tą zaletę, że dostarcza wody i tym samym dba o prawidłowe nawodnienie organizmu. Dodatkowo jest bogata w tłuszcze, które zapewniają zdrowy wygląd skóry. Obecnie większość producentów marki super premium karm suchych dla psa przygotowuje ofertą mokrych karm o tych samych właściwościach co suche produkty. Dzięki temu można skomponować smaczną i zdrową dietę dla swojego średniego psa. Takie rozwiązanie niedawno zaproponował czołowy producent karm dla psów – Royal Canin. Na stronie apetete.pl dostępne są już paczki karmy mokrej i suchej dla psa. Zachęcamy do skorzystania z tej smacznej oferty.

Oferta sklepu dla psa ras średnich

Sklep dla psa średniego – apetete.pl oferuje szeroki wybór karm mokrych i suchych z podziałem na rasy i wiek psa. Czołowi producenci, tacy jak: Acana, Brit, Orijen, Josera, Natural Taste, Taste of The Wild, Eukanuba, Purina a także producenci karm ekologicznych i bezzbożowych. W ofercie sklepu dla psa znajdą się również specjalistyczne karmy weterynaryjne: Eukanuba, Royal Canin oraz Trovet i Farmina. W doborze odpowiedniego produktu polecamy skorzystać z pomocy naszych specjalistów z biura obsługi klienta sklepu zoologicznego apetete.pl