• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karmy dla młodego kota - junior

7 produkt(ów)

Czym najlepiej żywić kociaka

Waga kociaka może podwoić się lub nawet potroić w ciągu pierwszych kilku tygodni życia. W tym celu aby zapewnić im prawidłowy rozwój powinny dostawać karmę mokrą przeznaczoną dla kociąt – bogatą energetycznie. Najlepszym źródłem energii dla kociaka jest oczywiście białko zwierzęce. Innym ważnym składnikiem diety kociaka są tłuszcze. Kocięta mają większe zapotrzebowanie na nie, podobnie jak na inne składniki diety takie jak: aminokwasy i minerały. Zdrowy kociak powinien otrzymywać około 30% białka. Taki posiłek w domu jest bardzo ciężko skomponować. Ze względu na to ile musi spełniać funkcji takie kocie menu. Braki odpowiednich składników mineralnych w diecie rosnącego organizmu kota odbiją się w przyszłości na jego kondycji. Co więcej mogą doprowadzić do niedorozwoju czy chorób. Budowanie odporności w tym okresie jest w dużej mierze zależne od karmy jaką otrzymuje kociak. Z tego powodu lekarze weterynarii i dietetycy odradzają domowe żywienie. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych produktów przeznaczonych dla kociąt. Karmy mokre dla kotów zostały podzielone nie tylko ze względu na ewentualne preferencje smakowe kociąt, ale również na wiek. Kociaki do 8 tygodnia życia nie są nauczone jedzenia karmy dla kociąt suchej – dlatego dobrym wyborem po odstawieniu mleka – czyli około 4 tygodnia jest mieszanie karmy suchej z wodą, albo podawanie pokarmów w formie papki. Rozmiękczona karma jest łatwiej przyswajalna przez kociaki. Ponadto warto zauważyć, że kociaki nie pobierają na raz całej dawki dobowej. Większość kociąt dzieli swój posiłek dobowy na 3 albo 4 części. Z tych powodów większość ekspertów z zakresu żywienia kotów – zaleca karmienie kociąt specjalnie przygotowanym pokarmem dla kotów do 1 roku.

Jak sprawdzić czy karma dla kociąt jest wysokiej jakości?

Jednym ze sposobów jest sprawdzenie etykiety, dobra karma powinna mieć następujący opis:

*spełnia wymagania żywieniowe kotów ustanowione przez Amerykańskie Stowarzyszenie Urzędników Kontroli Pasz (AAFCO).

*kompletne i zbilansowane odżywianie dla kociąt oparte na próbach karmienia AAFCO. Oznacza, że kociak nie będzie wymagał suplementacji minerałami i witaminami.

Nie zaleca się karmienia kociąt domowym jedzeniem ze względu na to, że niektóre z mięs mogą zawierać w stosunku do zapotrzebowania kociąt niską zawartość wapnia. W efekcie kotek żywiony domowo może mieć problemy z nadczynnością tarczycy. Przy odpowiednio dobranej diecie kot będzie ogólnie zdrowy, zachowa swoją czujność. Również będzie regularnie przybierał na masie a jego sierść pozostaje błyszcząca.

Rodzaje karmy dla kociaka

Karmy dla kociaka podobnie jak karmy dla dorosłych kotów, odnajdziemy w formie suchej. Odpowiednio dobrane mikro granulki ułatwią pobieranie pokarmu. W sklepie apetete. Karmy suche dla kociąt firm takich jak: Applaws, Acana, Orijen, Josera, Royal Canin, Fitmin, Trovet, Bosch/Sanabelle, Brit Care i Brit Premium. Mniejszym kotom zdecydowanie łatwiej jest podać mokrą karmę: Animonda, Fitmin, Royal Canin, Dolina Noteci, Natures Menu, Nutrilove, Schesir, itp.

W sklepie zoologicznym apetete dostępna jest pełna oferta karm mokrych i suchych dla kociąt, z podziałem na smaki oraz producentów. Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą i sprawdź co najbardziej smakuje Twojemu mruczkowi.