• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla Chihuahua

1 produkt(ów)

Opis rasy Chihuahua

Wydawałoby się, że mały pies to mały kłopot, to Chihuahua może być zaprzeczeniem tej teorii. Mały pies to duże wymagania, większa uwaga właściciela i w ogóle więcej obowiązków. Może rozmiarem nie jest większy od królika, ale to wciąż pies, a nie żywa maskotka. Psy rasy Chihuahua to małe psy o dużym temperamencie, ten pies nie zdaje sobie sprawy ze swoich mikro rozmiarów i zdaje się mu to w ogóle nie przeszkadzać . doskonale sprawdza się jako mały obrońca, szczekając na wszystko i wszystkich wokół – powiadomi o każdym zagrożeniu. Mikro rozmiary pieska wymagają szczególnej opieki i uwagi ze strony właściciela – trzeba uważać na ich delikatną budowę – można niechcący łatwo uszkodzić pieska.

Najważniejsze informacje o rasie Chihuahua

 • pies do towarzystwa
 • lubi zabawy z piłką, przebywanie z człowiekiem, noszenie na rękach, spacery i tropienie
 • interesuje go wszystko co się rusza
 • długość życia około 15 lat
 • waga: 0.5kg – 3kg
 • wysokość – 15- 23cm
 • szata: występuje w dwóch odmianach: krótko i długowłose – obie posiadają gęsty podszerstek
 • karma dla Chihuahua musi być smaczna to pieski wybredne o słabym węchu
 • wiek szczenięcy do 10 miesiąca, starzenie rozpoczyna się około 10 roku życia
 • dedykowana karma: Karma sucha dla psa Royal Canin Chihuahua Adult, Royal Canin Chihuahua saszetka
 • zdrowie: choroby w rasie: padaczka, zwichnięcie rzepki , skłonności do zaburzeń neurologicznych, niedrożność kanalików łzowy

Karma dla Chihuahua wymagania rasy

Chihuahua to oddany i delikatny piesek, ale nie potrzebuje wiele ruchu. Jest dość wrażliwy na zimno, szczególnie odmiana krótkowłosa. Dość często u tych psów pojawia się padaczka, dlatego bardzo ważna jest karma dla psów Chihuahua. Ponieważ psy nie są zbyt ruchliwe, należy je zmuszać do aktywności ze względu na to, że brak ruchu niekorzystnie wpływa na trawienie. Dodatkowo ważne jest by karma dla Chihuahua była lekkostrawna i z dużą ilością prebiotyków, które usprawnią procesy trawienne i zapobiegną przed wzdęciami i nieprzyjemnym zapachem odchodów. Karma dla psów rasy Chihuahua powinna uwzględniać ich wybredny apetyt dlatego musi być naprawdę smaczna. W sklepie online apetete znajdziesz wiele smaków karmy mokrej jak i suchej, które pomogą sprostać ich oczekiwaniom. Chihuahua podobnie jak Yorki mają słabszy węch, za który odpowiada niewielka powierzchnia śluzówki nosa. Karma dla Chihuahua powinna być naturalnie smaczna i aromatyczna, o podwyższonej smakowitości, tak by zachęcała pieska do jedzenia. Najlepszym wyborem są mokre karmy, które mają odpowiednie ilości mięsa – zapobiegają przed niedoborami żywnościowymi i są aromatyczne dla psa i łatwe do podania. Minusem takiego modelu żywienia jest zły wpływ na zęby.

Na co zwracać uwagę przy doborze karmy dla psa rasy Chihuahua

Według analiz naukowców psy te są najbardziej ze wszystkich ras narażone na powstawanie kamienia na zębach. Dlatego karma dla Chihuahua musi być odpowiedniej wielkości, tak by zmusić psa do żucia, gryzienia. Podczas żucia wydzielana jest ślina, która pomaga w oczyszczaniu zębów. Ponadto odpowiedniej wielkości granulki i ich chropowata tekstura pozwalają na ścieranie zębów podczas każdego posiłku. Psy rasy Chihuahua mają tendencję do chorób serca. Schorzenia układu sercowo-naczyniowego oraz układu oddechowego występują u Chihuahua znacznie częściej niż u psów innych ras. Karma dla tych psów powinna przeciwdziałać chorobom serca – dzięki optymalnej ilości białka, zawartości tauryny i l-karnityny, które wzmacniają serce. Ponadto nie powinna być za tłusta, nadmierne kilogramy również powodują problemy z serce. Ważna dla profilaktyki serca jest zadbanie o zdrowe i mocne zęby. Właściciel musi przestrzegać ściśle higieny jamy ustnej psa i regularnie sprawdzać stan uzębienia. Wiele chorób serca u tych psów rozpoczyna się od problemów z zębami. Chihuahua to niewielkich rozmiarów pies, co sprawia że staje wyjątkowo podatny na urazy powstałe w wyniku zdarzeń losowych: upadki z łóżeczka, przygniecenia zabawką, czy przez dzieci. Najczęstszym schorzeniem jest zwichnięcie rzepki stawu kolanowego. Ponadto u rasy występuje ryzyko wystąpienia przetrwałego ciemiączka. Małe i kruche kości czaszki oraz obecność różnej wielkości ciemiączka (wady genetyczne) sprawiają, że psy rasy Chihuahua wymagają szczególnej opieki. Wiele urazów może zakończyć się dla nich tragicznie, zwłaszcza urazów głowy. Regularne kontrolowanie masy ciała pieska jest bardzo ważne, ponieważ wraz z wagą zwiększa się ryzyko schorzeń kości, które może być niebezpieczne dla psa seniora. Psy rasy Chihuahua łatwo utuczyć zwłaszcza że nie należą do typu – sportowego. Dodatkowo żyją naprawdę blisko człowieka – wobec tego często otrzymują nieograniczone ilości smakołyków. Może to prowadzić do zaburzeń trawienia, błędów żywieniowych i w efekcie nadmiernego przyrostu masy ciała.

Oferta karmy dla Chihuahua

W ofercie sklepu dla psa apetete znajdą się karmy dedykowane dla psów małej rasy takiej jak: Chihuahua, takie jak: Royal Canin Chihuahua, Brit Care Mini Grain-Free Sensitive, ponadto polecane są również karmy z przeznaczeniem dla mikro ras/ Wszystkie produkty, znajdujące się na tej podstronie sklepu – dla psa zostały przygotowane z myślą o specyficznych potrzebach rasy.*