• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla Basset Hounda

1-30 of 71

Opis rasy Basset Hound

Bassety to krótkie, ciężkie psy z długimi uszami, które prawie sięgają ziemi. Psy te mają wiele problemów zdrowotnych, takich jak nadwaga, wzdęcia, ale można im przeciwdziałać dzięki odpowiedniej karmie dla psa. W tym dziale podajemy najciekawsze rozwiązania żywieniowe odpowiednie dla Twojego psa Basset.

Jak należy karmić Basseta

Podstawowa zasada żywienia Basseta brzmi: “nie przekarmiać”. Psy o takiej budowie z długim kręgosłupem, i krótkimi łapkami przy już niewielkiej nadwadze znacznie obciążają swoje stawy i kręgosłup. Co w przyszłości może prowadzić do problemów z poruszaniem się. Tylko prawidłowa dieta i przestrzeganie jej zapewni Bassetowi długie życie. Zaleca się karmienia Basseta kilka razy dziennie w mniejszych porcjach. Bassety mają głęboką klatkę piersiową co pozwala żołądkowi na większe rotacje. Jest to o tyle niebezpieczne, że przy pełnym żołądku nie ma możliwości by się on na nowo obrócił. Zaleca się karmić Basseta po spacerze, a po posiłku pies powinien odpocząć co najmniej 1 godzinę. Dobrze jest też podzielić dobową porcję na kilka małych posiłków. Regularnie monitoruj wagę swojego psa i dostosuj ilość karmienia, jeśli Twój pies wydaje się zbyt ciężki. Jaka karma dla Basseta będzie odpowiednia? Twój pies będzie żył długo i szczęśliwie jeśli zapewnisz mu najwyższej jakości dietę, zawierającą niezbędne tłuszcze, białka i minerały. Karma dla Basseta powinna zawierać białko, błonnik oraz l-karnitynę, która zadba o serce i przyspiesza spalanie tłuszczów i węglowodanów. Karma dla Basseta nie powinna zawierać kukurydzy ani pszenicy to zbędne kalorie, których pies powinien unikać. Dobrze karma była bogata w błonnik, który usprawnia trawienie, jego duże ilości można znaleźć w warzywach i owocach: jabłka, gruszki. Dla Basseta lepiej jest wybierać karmy typu light również te przeznaczone dla psów po kastracji i sterylizacji zapewnią odpowiednie wyżywienie. Na etykiecie szukaj wysokiej zawartości białka do 25%, większa ilość przy tak małym ruchu może odkładać się w nerkach. Drugim czynnikiem jest niska zawartość tłuszczu do 13% to maksimum takie wartości znajdziecie w karmie Acana light dostępnej w sklepie apetete.

Niebezpieczna nadwaga

Przyrost masy ciała u psów rasy Basset może stanowić poważny problem. Czy wiesz, że nawet niewielka nadwaga stanowi dla psa duże obciążenie. Powoduje ucisk w kręgosłupie, biodrach, i problemy z poruszaniem. Duże brzuchy mogą być również poważnym problemem dla tych nisko zawieszonych psów, ponieważ mogą się one obcierać skórę na brzuchu i w okolicach genitaliów. W celu ochrony psa przed otyłością nigdy nie podawaj bassetom zbyt wielu smakołyków ponieważ mogą one prowadzić do otyłości lub problemów trawiennych u tych psów.

Oferta karm dla psów rasy Basset

W sklepie apetete oferujemy karmy suche i mokre dla psów z tendencją do nadwagi takich ras jak między innymi basset, beagle czy labrador. Proponujemy karmy od najlepszych producentów i sprawdzonych dostawców ponieważ wiemy jak odpowiedzialnym zadaniem jest przygotowanie diety dla Twojego pupila. Odpowiednia karma sucha, mokra dla psa zapewni mu długie i dostatnie życie.